Temné časy se vrací

2. září 2017 v 22:47

"These are dark times, there is no denying."
Od slavné bitvy v Bradavicích uběhlo již skoro sto let. Harry Potter, Chlapec který přežil, prožil dlouhý a úspěšný život, a jeho památka byla každý rok oslavována. Svět kouzel a magie se dostal do prosperujících časů, kde nebyla ve vzduchu hrozba Lorda Voldemorta. Člověk by si myslel, že po strašných časech, které kouzelnický svět prožil, tu již nebude další hrozba, protože se svět poučil…

Jaká to chyba!

Zřejmě tu vždy bude čaroděj, který touží po větší moci, než které sám bude schopen dosáhnout. Někdo tak sebestředný, že život nejbližších mu nebude vzácný a pro získání moci bude schopen obětovat vše. V našich dobách se tímto čarodějem stal Lysander Clutton. Chlapec z kouzelnické rodiny, která ještě před pár lety byla čistě mudlovská, byl členem havraspárské koleje. Nejevil známky toho, že by chtěl ovládnout svět, jenže nikdo netušil, co se odehrávalo v jeho hlavě. Lysander byl citlivý chlapec a měl pocit, že někteří jeho spolužáci se k němu chovají hrubě, skoro měl pocit, že ho šikanují. Jedno léto narazil na spolek, který tajně oslavoval Lorda Voldemorta a jeho umění. Ve skupině, kde měl Lysander pocit, že mu všichni rozumí, jeho sebevědomí vzrostlo. A kombinace sebevědomého, vysoce inteligentního čaroděje, který se chce pomstít… Nu, to není nic, čeho by se nebylo obávat.

Lysander se dostal k vzácným knihám o černé magii z Asie. Jejich magie byla prastará a po staletí zapomenutá. Lysander byl doslova očarovám jejich obsahem. V jeho hlavě se začal rodit nápad, který do finale posunul jeho přítel - Hawk Nighty. Pan Nighty byl členem britské čistokrevné rodiny, který bezmezně obdivoval ideu kouzelnického světa bez mudlovských čarodějů, a z obyčejných mudlů chtěl udělat otroky, kteří by jen sloužili. Hawk, ač členem Zmijozelu, byl velmi inteligentní a ambiciózní mladý muž, který studoval magi různých dimenzí.

A těmto dvěma čarodějům se podařilo vyvolat démony z jiných dimenzí a poslat je do té naší. V kouzelnickém světě nastala panika. Lysander a jeho následovníci obsadili Ministerstvo kouzel a zavraždili každého, kdo se jim pokoušel vzdorovat. Pro kouzelníky nebylo nikde bezpečno, pokud se Lysander rozhodl je zlikvidovat, tak jednoduše poslal démona, který to za něj vyřídil. Nikdo nebyl připravený bojovat proti nestvůrám takového kalibru.

Ale I v nejtemnějších časech existuje kapička naděje. A nadějí pro kouzelnický svět bylo pár jedinců, kteří se rozhodli bojovat a porazil Lysandra a jeho démony. Fénixův řád povstal z popele, aby ochránil kouzelnický svět. Jeho členové vymýšlely nové a nové taktiky, jak porazit démony. Právě z jejich řad pocházejí encyklopedie o různých démonech a obranné knihy s modifikovanými kouzly.

Lysander, Hawk a další stoupenci temné magie si postupně uvědomili, že se proti nim zvedl odboj. Celá situace vyvrcholila na podzim roku 2074, kdy se na Isle of Wight odehrála bitva známá jako 'Bitva Čtyř Kouzelníků'. Lysander Clutton, Hawk Nighty proti Davidu McAvineymu a Simonu Markhamovi. Bitva trvala celé dva dny a mnoho kouzelníků padlo. Poté, co se Simonu, povedlo otevřít portal a teleportovat většinu démonů do jejich dimenze, padl oslabený Lysander, Hawk a s ním celý jeho čistokrevný rod. Věci se začaly vracet do starých kolejí, po světě stale zůstalo nesčetně démonů, ale to vyburcovalo mnoho kouzelníků k tomu, aby se stali lovci démonů.

Strana dobra vyhrála…, ale na jak dlouho?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama