Listopad 2014

0.6 / Bleskovka

30. listopadu 2014 v 18:50
Na bleskovku můžete odpovídat do komentářů. Pište ovšem pod jménem své postavy a nezapomeňte připsat svou kolej. Odpovídat můžete do komentářů. Za každou správnou odpověď budou uděleny body, které budou přičteny vaší koleji u soutěže o Školní pohár, který se uděluje na závěr roku koleji s nejvíce body.


Máš trochu času navíc?

26. listopadu 2014 v 12:37
Do našeho týmu, který schvaluje profily, hledáme nové posily. Původně nás v týmu bylo více, ale postupem času se ukazuje, kdo si opravdu najde čas, aby si profily přečetl, a kdo ne. Chápeme, že ne pořád je čas, ale nakonec schvalují profily jen ti samí lidi a zbývající členové se vůbec nezapojují. A proto hledáme nové šikovné ruce.

Náplní "práce" je přečtení si profilu a jeho následné zhodnocení. Hodnotí se především logika (pokud má někdo matku vlkodlaka a otce upíra, tak upozornit na poněkud zvláštnost ve světě HP), a pokud je v profilu opravdu hodně chyb, tak upozornit i na ty. Nejde o to vystihnout každou špatně napsanou čárku, ale spíše upozornit, že třeba v profilu je 20x špatně napsané i/y. Tím pádem je jasné, že hledáme člověka, co se kamarádí s češtinou/slovenštinou, má trochu cit pro sloh a čas, aby si jednou za čas přečetl profil.

Pokud se cítíte na to (a my doufáme, že někoho najdeme), tak se prosím ozvěte na náš e-mail.

Vánoční pohlednice

25. listopadu 2014 v 20:21

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí...

Už jsme tohle téma nakousli maličko na fóru, ale vzhledem k tomu, že se tam vyjádřilo menší množství lidí, tak se s tím ještě jednou ozveme aktuálně zde. Původní nápad byl, že si k něco vyrobíme, namalujeme a pošleme si to, ale nikdy v rámci našeho blogu nic podobného neproběhlo, tak by bylo asi lepší začít s něčím jednoduším. Z tohoto důvodu padla volba na poslání vánoční pohlednice.

Pokud se do této akce chcete zapojit, tak můžete, je to pro hráče z ČR i SR. Do projektu budete muset vložit minimálně 13,- na známku a asi tak 5 - 15,- za pohled. Bylo by hezké, kdyby pohled byl neponičený. Za tuto investici můžete očekávat, že i vám domů přijde milý pozdrav. Pohledů můžete poslat, kolik chcete, záleží to jen a jen na vás (a možná trochu na počtu přihlášených). Jestli se přihlásíte, tak opravdu pohled pošlete. Nechceme se dočkat toho, že jedna strana se bude snažit, a druhá po Vánocích napíše, že se na to vykašlala. Tohle není fér jednání a nebudeme ho podporovat.

Zaujalo vás to? Napište nám na e-mail jméno vaší postavy, vaši adresu, kolik pohledů chcete poslat, jestli jste ochotní zaslat pohled i na Slovensko (obráceně do Čech), a případně jaký pohled by vám udělal největší radost (malovaný, s romantickým nádechem, se zvířátkem, atp.)

Doufáme, že se vás do projektu zapojí, co nejvíce a zpestříme si tak chvíle adventu.


Plesová róba

22. listopadu 2014 v 17:04
Máme tu takovou mini soutěž. Do komentářů postněte fotku oblečení, které si Vaše postava chystá zít na ples. Zvažte, že nejsme mudlové, ale kouzelníci a naše móda se trochu od té mudlovské liší. Je více nekonvenční, bláznivá a tvořivá. Zúčastnit se mohou, jak ženy, tak muži, protože to i ulehčí naší představivosti, až budete oblečení popisovat přímo na plese.

Šťastné a veselé Vánoce

22. listopadu 2014 v 16:57
Štědrý den konečně nastal, počasí se vyvedlo, takže vám určitě po procházcích ve sněhu pořádně vyhládlo. Letošní večeře se podávali ve společenských místnostech, kde bylo živo. Málokdo totiž odjel na Vánoce domů, protože se ve škole bude pořádat velkolepý ples. Právě, aby se vše stihlo připravit a dámy nachystat, tak se nejedlo v síni.

Stejně tak se snídaně po Štědrém dnu nebude odehrávat v síni, ale v klubovně, která je víc pohodlná a domácká. Při snídani se také budou rozdávat dárečky. Takže pokud máte pro někoho dárek, tak napište do komentářů. Prosím snažte se to udělat jako RPG příspěvek, aby to vypravěč rovnou okopíroval, popište, jak dárek vypadá, co je v něm, když to obdarovaný otevře, atp. Chtěli bysme poprosit, aby dárky byly trochu realistické. Ano, jste kouzelníci, ale například v prvním ročníku neumíte všechna kouzla, vejce živých draků se také špatně kupují, atp.

Snídaně proběhne zítra, 23.11, a začne mezi 11:30 - 12:00 v klubovně.

Yes please!🙀

Jerome Clayton

22. listopadu 2014 v 16:27

Celé jméno: Jerome Alton Clayton
Datum narození: 4. 11. 2046
Národnost: Anglická
Krevní status: Mudlovský

Hůlka:
Patron: Králík
Bubák: Mozkomor

Vyučovací předmět: Kouzelné formule
Bývalé povolání: Bystrozor
Bývalá kolej: Mrzimor

  • v z h l e d
Potřebujete podat něco z nejvyšší poličky nebo vás zajímá, co se děje vepředu, ale přes dav lidí nevidíte? Klidně požádejte Jeroma o pomoc. Se svými 190 centimetry obvykle nemá problém kamkoli dosáhnout. Ale pokud budete potřebovat rozrazit dav, tak to nejspíš nebude práce pro něj. Jeho postava zrovna není plná mohutných svalů ani nevzbuzuje respekt. Kdysi sice měl atletickou postavu, ale ta je minulostí. Žádné vypracované svaly na něm nenajdete. Má široká ramena a pevné ruce, ale taktéž můžete pozorovat malé bříško. Jednoduše je to normální chlap ve středních letech.
Jerome není vyloženě hezký, ale má přívětivý a milý obličej. Kůže na obličeji je poznamenaná bojem proti černé magii, které se podstatnou část svého života věnoval. Na kůži má malé, ale dost viditelné, jizvičky, prohloubeniny a další nerovnosti. Také kolem očí můžete pozorovat hluboké vrásky, kterými má zbrázděné i čelo. Obličej má oválný s vysokým čelem, které odhalují jeho mírně ustupující vlasy. Pořád jsou ale husté a tmavě hnědé. Většinou je nosí několik centimetrů dlouhé a většinou s ofinou, kterou si může sčesat do čela. Stříhat se nechává převážně jen na slavnostní příležitosti. Ale prospívá mu to, protože po ostřihání vypadá jako nový člověk. Jeho tvář má vysoké lícní kosti, širokou čelist a mírně zužující se bradu. Kontrast mezi čelistí a bradou lze především pozorovat, když se usměje. Obočí má černé, široké a dlouhé, ale díky němu o to více vyniknou oči. Ty nemá sice velké, ale jsou lemované dlouhými černými řasami, které by mu i ženy mohly závidět. Barva jeho očí je světle modrá, někdy až děsivě vybledlá. Často můžete sledovat pod jeho očima naducané váčky, které se mu tvoří, když je unavený nebo ustaraný. Nos má dlouhý. V mládí ho měl perfektně rovný, ale dnes kousek pod kořenem má malý hrbolek, který naznačuje, že nos byl několikrát přeražený a už nesrostl úplně správně. Ústa má malá a stejně tak rty jsou velmi úzké. Rád a často se ale usmívá, a tak odhaluje své zuby. Nejsou úplně zářivě bílé a stoličky mu po obou stranách narostly trochu křivě, ale na síle úsměvu to ale ničemu neškodí. Tu a tam nosí svou tvář zarostlou několikadenním strništěm. Když má jen trochu porostu, tak má tmavě hnědou barvu, zvláštní ale je, že když je jeho tvář hustěji zarostlá, tak má jeho strniště narezavělé odstíny.
Pro studenty z mudlovského světa musí být na Jeromovi nejzvláštnější jeho oblékání, které by lidi stojící mimo svět čar a kouzel označili za staromódní a vytržené "někde ze začátku devatenáctého století". Jerome se ale v kouzelnické módě vyžívá. Nejčastěji ho můžete vidět v hnědém delším kabátu- redingotu, který je v pase zúžený a zdobený mosaznými knoflíky, jenž dosahuje skoro až k jeho lýtkům, nebo černém fraku s vysokým přeloženým límcem. Hodně také nosí vesty bez rukávů a s klopami, jednoduché plátěné košile, a nákrčníky. Většinou ho můžete potkat v úzkých pantalónech, které má upevněné pomocí šlí. Boty nosí většinou nízké. Někdy ale překvapí a vezme si jednoduše mudlovský oblek. Vždy je ale upravený a nevypadá, že se jen tak válel a četl si knihu. Vždy příjemně voní kombinací ovocné vůně s ostřejší kořeněnou se zvláštní kombinací čerstvého vzduchu. Voní trochu jako kdyby se hodiny a hodin procházel venku a mlha se mu dostala, až pod kabát. Když promluví, tak z jeho úst zní čistá angličtina bez jakéhokoli dialektu, vyslovuje slova pečlivě a bez jakékoli vady řeči.

Mellody Kristen Hastings

22. listopadu 2014 v 16:18

Celé jméno: Mellody Kristen Hastings
Přezdívky: Mel, Kristi, sestra jí někdy říká Melísek, ale to se Mellody moc nezamlouvá
Datum narození: 1.1. 2074
Národnost: Španělsko-Americká
Krevní status: Mudlovský

Ročník: 2
Hůlka:
Kolej: Nebelvír
Patron:
Bubák: Vlkodlak

Mazlíček: Jejím mazlíčkem je Regina, mladá siamská kočička.

  • v z h l e d
Je to dívka malého vzrůstu a drobné postavy. Měří okolo 120 centimetrů, což je opravdu málo. Se svojí výškou není spokojena, ale sestra i teta jí namlouvají, že ještě poroste a klidně může být do budoucna vyšší než Aleisha. Mellody doufá, že mají pravdu, jelikož jí tahle výška opravdu nesedí.
Je vlastníkem zrzavých vlasů, dlouhých po lopatky, které jí každý večer sestra zaplétá do dvou copů.
Mellody má barvu vlasů podobnou otci, což je moc ráda jelikož by nechtěla být blondýna ani omylem. Neznamená to však, že by neměla blondýny ráda, to tak není, ale sama by prostě blonďatá být nechtěla. Také má vlasy velmi jemné, za což vděčí zase matce.
Její úzké obočí má stejný odstín jako její vlasy, nachází se pod ním jeden pár očí šedo modré barvy. Z obličeje jí vystupuje lehce pihovatý malý nos.
Její tváře mají lehký nádech do červeno růžova dále na jejím obličeji zpozorujete růžové rty, které se často zkroutí do úsměvu.
V jejím obličeji jde občas spatřit bolest a utrpení, které si prožila spolu se sestrou, ale to obvykle jen když nemá moc náladu - je smutná, cítí se opuštěná a tak dále...
Na první pohled byste si řekli, že je Mellody opatrná a něžná dívka. Omyl!
Mellody se své sestře v mnohém podobá, ale je spíše sama sebou.
To se někdy odráží i v jejím stylu oblékání, ale většinou hlavně v povaze.
Mellody se ráda obléká do kytičkovaných nebo kostkovaných šatů. Když je chladněji, zastihnete ji obvykle v tričku s dlouhým rukávem, přes které mívá přehozenou buďto vestu, mikinu nebo kabátek, dále bude mít na sobě úzké džíny a nebo plátěné kalhoty.
Ve škole samozřejmě nosí hábit a školní uniformu, ale to pouze pokud musí.
Jako doplněk pak nosívá náramek na noze a někdy své vlasy ozdobí čelenkou, kterou dostala od své milované matky.
A ještě něco, z vnější strany levé ruky má vyrážku, není moc vidět, ale když po ní přejedete prsty, tak ji odhalíte. Není to nic vážného a nejspíš je to dědičné, jelikož tuto vyrážku měla i její matka a to na obou rukou z obou stran.
Je to další věc, kterou Mellody na svém těle nenávidí. Každý večer si to zkouší mazat různými mastmi, ale nikdy nic nezabere. Jednou si na to namazala nějakou divně zapáchající mastičku, o které doktoři tvrdili, že jí pomůže, a druhý den jí to zčervenalo a příšerně to svědilo, takže si od té doby dává pozor, co si na tu ruku maže.


Počasí - prosinec

14. listopadu 2014 v 16:56

Prosinec nepřinesl zrovna příjemné počasí. Venku se poměrně ochladilo a rtuť teploměru klesla k nule, i když pod ní se dostávala jen v noci. Po sněhu zatím není ani památky a navíc to nevypadá, že v nejbližších dnech přijde. Za to se ale objevil chladný severní vítr, který celé dny nepříjemně fičí a večer nabírá takovou sílu, že ohýbá stromy a láme jejich větve.


Uprostřed týdne ten největší vichr ustane. Stále není bezvětří, venku fouká, ale proti prvnímu prosincovému týdnu je to jen lehký větřík., který fouká především brzy ráno, přes den ustane, a znovu začne večer. Obloha je stále zatažená těžkými mraky a spíše než na sníh to vypadá na déšť. V pátek večer se také deště dočkáme. Počasí se tím ale pročistí a sobotní ráno je jako vyměněné. Obloha je světle modrá, svítí i studené sluníčko a teploty se pohybují kolem nuly. Stejné počasí vydrží i celou neděli.

II. Užitečné drobnosti

7. listopadu 2014 v 12:23 Fórum
1. Registrace více postav

Pokud jste to ještě nezjistili, tak se na jeden e-mail dá registrovat více postav. U registrace stačí jen zadat onen e-mail, heslo a přdat nové jméno postavy. Mezi postavami na fóru můžete pak přepínat podle toho, za koho chcete hrát. Úplně dole na stránce máte buď takovou malou šipečku, na kterou když kliknete, tak se vám otevře nabídka. Úplně první ikonka nalevo je ta, pomocí které se dají přepnout postavy.

2. Mimo hru

Možná jste si všimli, možná ne, ale máme záložku "mimo hru", kde jsou NON RPG společenské místnosti a nově i sborovna. Pod heslem je Zmijozel a sborovna, takže se tam nikdo, kdo nedostal heslo nedostane. Na ostatní hesla čekáme. V těchto místech můžete probírat vše, co se týká záležitostí vaší koleje.

3. Novinky

Chcete jednoduše a rychle vědět, které téma bylo komentováno jako poslední? Úplně dole pod tématy fóra najdete informace o fóru a statistiky. Právě tam můžete vidět úplně poslední komentované téma a pod tím, když kliknete na "Recent threads", tak se vám ukáže, kde jsou nové komentáře, a na co můžete reagovat.