Září 2014

Počasí - říjen

30. září 2014 v 22:22
Poslední dny v září končí asi takto, v sobotu po obědě je nebe černé, že to vypadá na konec světa. V pět hodin začne silně hřmít, až se základy hradu otřásají a začne pravá bouřka, kdy blesk je stíhán bleskem. Počasí se uklidní až kolem druhé ráno, kdy jen kape. Drobný deštík pak neustává celou neděli. Druhý podzimní měsíc začal naprosto odlišným způsobem, jako tomu bylo na počátku září. Už od prvního dne tohoto měsíce vítr neskutečně fouká - tedy alespoň neprší. Každý, kdo v této době vyjde ven má okamžitě chuť schovat se u sebe v pokoji nebo nejlépe někde v jídelně u teplého čaje. Teploty se však kupodivu pohybují kolem 18°C, což je poměrně dost, avšak vítr který fouká je studený jako led. Zvláštní počasí. Obloha je poseta drobnými bílo-šedými mráčky, které se vznáší lehce po obloze. Nic nenasvědčuje tomu, že by se počasí mělo umoudřit, ale také ne zhoršit. Když se však lidé dalšího dne ráno probudí, zjistí, že obloha je opravdu ošklivě zatažená. Vítr stále neustal, spíše naopak, zesílil. Vítr stále sílí a lidé se začínají obávat, že snad přijde nějaký vichr nebo dokonce vichřice. Z nebe zatím nepadá žádná voda, ale z dálky je slyšet dunění hromů, které někde páchají v dáli škodu. Blesky však také ještě nejsou žádné vidět. Stromy se začínají nebezpečně ohýbat a listí, které je nyní zbarvené do červena je serváváno ze stromů prudkým větrem. Kolem poledne to však propukne naplno. Nebe začnou křižovat blesky a hromy duní takovou silou, že se veškerá zvířata schovávají kam můžou, avšak po dešti ani památka. Několik hodin to takhle ještě přetrvává, než se kolem druhé hodiny spustí liják. Z nebe padají provazce vody, která dopadá tvrdě na okna, protože vítr stále neustává. Po zbytek dne tento déšť nepolevuje, až kolem jedné hodiny následujícího dne déšť konečně ustane a s ním i vítr. Lidé se toho dne probudí do krásného podzimního dne. Teploty se pohybují kolem 17 °C a přestože jsou všude na zemi kaluže vody, které se nestačily ještě vsáknout, na obloze svítí slunce. Lidé začínají zvažovat, jestli by neměli vytáhnout sluneční brýle a nebo se namazat krémem na opalování, protože na přímém slunci to skoro až pálí. Na konci dne již nikde nejsou kaluže vody. V tomto duchu pokračuje zbylý týden, tedy čtyři dny. Jediné, co se za tyto dny změní je, že teplota se vyšplhá k neuvěřitelným 20°C a na obloze se sem tam objeví mráček, který je však čistě bílý. Vítr je jenom lehký a příjemně chladivý.

Famfrpálový kapitán

30. září 2014 v 22:09
Pomalu, ale jistě se blíží doba, kdy začnou famfrpálové tréninky. Jak se ale dohodnout na famfrpálovém tréninku, strategii a různých nápadech, když tým nebude mít svého vůdce? Z tohoto důvodu prosíme hráče v kolejních týmech, aby se dohodli, kdo za jejich tým bude kapitánem (ať už mimo hru či ve hře). Jakmile bude kapitán vybrán, tak nám prosím dejte vědět.


Zmijozel: Chuck Blackmore
Nebelvír: Anlon Gardiner
Havraspár: David Blackwood

Očistec

30. září 2014 v 22:04
Po dlouhé době je to tu zase. Je potřeba to tu trochu promazat, uvolnit některé face claimy, o které by možná někteří mohli mít zájem, a které okupují postavy, které se na hře snad nikdy neukázaly. Kromě toho tu pro vás máme několik neskutečně otravných úkolů, které chceme, aby jste splnili, ať už k vaší či naší spokojenosti.Annie Descoteaux

30. září 2014 v 21:42

Celé jméno: Annie Valerie Descoteaux
Přezdívky: Val, An(n), šmudla
Datum narození: 1. května 2071
Národnost: Francouzsko-americká
Krevní status: Kouzelnický

Ročník: 5.
Kolej: Havraspár
Hůlka:
Patron: Vydra říční
Bubák: Klaun

Mazlíček: Britský krátkosrstý kocour Whiskas

  • v z h l e d
Když si Annie vybaví minulost, vzpomene si na označení ,,Hodný ďáblík,,. Slýchala to zejména od svého bratra a od matky. V dětství nevypadala tak, jako dnes. V dětství si ze svých hnědých dlouhých vlásků, které ji mimochodem vydržely až dodnes, dělala roztomilé culíky.V zubech měla často díry, ve tvářích ďábelské dolíčky, což nikdy nevěstilo nic dobrého. Kromě hnědých vlasů ji nezůstalo nic. Místo dětských 130 centimetrů se z ní vyklubalo děvče měřící 169 centimetrů a je tudíž hned po svém bratrovi největší v rodině.Díry v zubech vystřídaly pěkné rovně a hlavně bílé zuby tak skoro stejné velikosti, které ukazuje vždy, když ji někdo pobaví, nebo ba naopak nečím rozzlobí. Už byste ji nepotkali s dětskými culíky na hlavě, nýbrž s puberťáckými nevkusnými účesy, které Annie sluší. Roztomiloučké dlouhé řasy vyměnila za kratší a rozhodně ne tak objemné jako dříve. Nejčastěji jsou vzorně namalované řasenkou. Přesuneme se k jejímu obličeji. Je oválný s mírně vylezlými rty na které není Annie jak se patří pyšná.
Oči mají tmavší hnědou barvu, ale zase světlejší, než její vlasy. Nos nemá jako nějaký volejbalový míč, ale jako malou bambulku zdobenou pudrem.
Její styl oblékání se nápaditě změnil k nepoznání. Se svými 50 kily na sebe hodí skoro vše. Avšak, když už si může vybrat, jsou to riflové kraťasy a kratší žluté triko. Na nohy by nejraději nedávala nic. Když je doma, ukradne bratrovi triko, vezme si volné tepláky a na hlavě zamotá drdol. Annie si na styl nějak zvlášť nepotrpí.
Když budeme brát v úvaze její tělo bez oblečení, je tam hodně proměn z dětství. Jelikož už je skoro dospělá, má pěkně vytvarované ženské křivky, zadeček, prsa i nohy. Na nohách je vidět, že aktivně sportuje. Je to pravda, Annie hraje volejbal a někdy si ze svým kocourkem Whiskasem zajde i zaběhat. Přesuneme se k jejímu obličeji. Je oválný s mírně vylezlými rty na které není Annie jak se patří pyšná.

David Thomas Blackwood

30. září 2014 v 21:34

Celé jméno: David Thomas Blackwood
Přezdívka: Tom
Datum narození: 8. 12. 2068
Národnost: britská
Krevní status: smíšený

Ročník: sedmý
Kolej: Havraspár
Hůlka:
Patron: veverka
Bubák: Pokaždé, když se David setká s bubákem, utvoří se kolem něj stěny, které se začnou poměrně rychle přibližovat k němu samotnému a on v takových momentech začíná panikařit. Nenávidí stísněné prostory, už od malička totiž trpí klaustrofobií.

Mazlíček: -

  • v z h l e d
David Blackwood vás svou výškou nijak zvlášť neohromí, ale že by to byl trpaslík, to se o něm zase říct nadá, má prostě takovou tu průměrnou výšku, se kterou je sám docela spokojený. Podobně je na tom i s váhou, tlustý rozhodně není, podváhu nemá a nějaké ty svaly by se na jeho těle nejspíš našly, ale žádný namakaný kulturista to také není.
Tvář je poměrně ostře řezaná, ale to není to, čím většinou David na první pohled zaujme, ne, tento "úkol" obstarávají až jeho pronikavě modré oči, posazené trochu dál od sebe, než je obvyklé, díky širšímu obličeji to však nijak nekontrastuje, ani neruší celkový dojem z jeho tváře. Oči jsou zároveň také celkem úzké a někdy se zdá, že setrvávají v nepřetržitém mhouření, nenechte se však vyvést z míry, není to proto, že by snad špatně viděl, nebo oči mhouřil kvůli silnému světlu, oči mají prostě takový tvar a s tím asi už nikdo nic moc nenadělá. Na rovném nose a úzkých ústech už nic moc zvláštního není, za zmínku však ještě stojí jeho šikmé a, dalo by se říct, husté obočí, rostoucí jen kousek nad jeho očima. Obličej mu také občas zdobí několik pih na jeho tvářích, které se přirozeně objevují nejčastěji v létě a jsou nahuštěné blízko u sebe, takže zdálky se občas někomu může zdát, že má tváře nalíčené nějakou tou tvářenkou. Jeho vlasy mají obyčejnou, nevýraznou, světle hnědou barvu, přesný odstín však záleží na světle, někdy se totiž mohou zdát tmavě hnědé až skoro černé.
Nejčastěji ho uvidíte v nějakých těch nevýrazných džínách a tričku, ať už s potiskem, nebo jednobarevném, s krátkým, nebo dlouhým rukávem… na to pak ještě někdy hodí nějakou tu černou koženou bundu, pro chladnější večery, popřípadě mikinu, těch má také rovnou několik. V teplejších dnech na sebe pak navléká kraťasy, nebo tříčtvrteční kalhoty, vršek však zůstává stejný. K tomu všemu nosí obyčejné tmavé tenisky, které jeho celkovému vzhledu na výraznosti rozhodně nepřidávají.

Podzimní akce

26. září 2014 v 18:05
Podzim je mezi námi. Většina z nás už vytáhla teplé svetry, oblíbené hrníčky na čaje a tlusté knížky, se kterými si hodláme zalézt do postele. Vypadá to, že hrad se ukládá k zimnímu spánku! Ale přeci jen..., určitě se najde pár aktivních lidí, kteří se chtějí i na podzim bavit. Proto nás čeká pár akcí podobně jako v létě.

Famfrpálové týmy

25. září 2014 v 1:18
Dámy a pánové,
famfrpálové týmy byly sestaveny a podívat se na jejich soupisku můžete zde. Famfrpálový tým Mrzimoru bude letos z celé soutěže o famfrpálový pohár vyřazen, protože nevěříme, že by se sestavil celý tým. Každopádně pokud si někdo z Mrzimoru (a ostatních, co nemají prostě vhodnou postavu) chtějí zahrát (a za to jistě budou vděční všichni ti, co jsou v týmech), tak si mohou vzít NPC postavu, za kterou onen famfrpálový zápas zahrají. Přihlašovat se na volné pozice, ale můžete pořád.
A které to jsou?

Zmijozel: brankář, střelec (2x)
Nebelvír: odrážeč
Havraspár: odrážeč

Nový systém postupu ročníky

24. září 2014 v 15:41
Dlouho jsme přemýšleli, jak to udělat, aby postup do ročníku byl nějak zasloužený, ale nemusel se omezovat splňováním bodů, které jsme museli neustále přičítat a hlídat si. Nakonec nás přeci jen něco napadlo. Každý, kdo hce projít do vyššího ročníku, bude muset splnit několik úkolů. Úkoly můžete splnit najednou nebo postupně. Je to jen na vás. Chtěli bysme ale, aby jste se trochu snažili a neodflákli to. Pokud máte více postav, tak většinu úkolů stačí splnit za jednu a jen připsat, které další postavy máte. Jakmile budete mít úkoly hotové a schválené, tak máte postup o rok výše jistý.

Turnaj kolejí

20. září 2014 v 20:06
Zdravím,
po nějaké době zase přicházíme s novým nápadem. Dlouho jsme přemýšleli, čím bychom mohli oživit příští školní rok a nový nápad se zrodil. Napomohl nám k tomu "A Very Potter Musical". Kdo nezná, nechť se u něj také pobaví.

O co tedy v příštím školním roce půjde?
- Půjde o Turnaj kolejí! Ano, píši to správně. Nebude to turnaj kouzelnických škol, ale turnaj našich čtyř kolejí. Havraspár, Mrzimor, Nebelvír a Zmijozel se utkají mezi sebou. Nejspíše to vyvolá mezi kolejemi rozbroje, všude po škole se bude mluvit o turnaji, který se po delší době dostává do školy. Navíc se ve škole objeví i pár zajímavých lidí, například pár lidí z novin, z cizích kouzelnických škol a také zajímaví hosté z ministerstva kouzel.