Červen 2014

Počasí - červenec

30. června 2014 v 22:00

1. týden (1. - 7. července)

Léto už je v plném proudu, což být jedno z nejteplejších období, ale nynější počasí tomu nenasvědčuje. Někdo by si mohl dokonce myslet, že je těsně před zimou, pokud by se tedy nekoukl na krásně zelené listnaté stromy všude kolem. První prázdninový den se tedy doopravdy nevyvedl. Mnoha studentům to dokonce může pořádně pokazit náladu. Obloha je celá šedá a tmavá, takže by se pomalu v poledne hodilo rozsvítit pouliční lampy. Déšť však zatím nikde. Teploty se pohybují kolem 13°C a vítr tomu ještě napomáhá. Bez svetru a bez bundy se to nedá venku vydržet. Celý den je takové počasí a v noci se spustí pořádný liják, který neustává. Dalšího dne počasí pokračuje s deštěm a ne a ne přestat. Lidé na ulici musí chodit s deštníky, i když každý rozumný člověk v tomto počasí nevytáhne paty z domu, pokud to tedy není nejnutnější. Následujícího dne kapky stále padají, ale pomalu to celé ustává, až konečně po polední hodině se šedá obloha začne měnit z tmavě šedé do světlejší a světlejší až k večeru na obloze zůstanou jenom chuchvalce bílých mraků na jinak čistě modré obloze. Druhá polovina prvního týdne se začne vzpamatovávat z toho podivného letního počasí a teplota začne růst. Poslední den týdne je už krásně teplý a slunečný. Lidé mohou odložit své svetry a obléct se do něčeho lehčího, šatů, šortek nebo tílek.


Školní rok 2085/2086

30. června 2014 v 0:24
ŠKOLNÍ POHÁR

1.místoHAVRASPÁR603 bodů
2.místoZMIJOZEL582 bodů
3.místoNEBELVÍR415 bodů
4.místoMRZIMOR357 bodů

Evelyn Martha Levick

29. června 2014 v 23:03
Celé jméno: Evelyn Martha Levick
Přezdívky: Evy (Ívy), Ev (Ív)
Datum narození: 4. února. 2055
Národnost: Britská
Krevní status: Mudlovský

Povolání: Profesorka Bylinkářství
Kolej: Havraspár
Hůlka:
Patron: Saimiri
Bubák: Smrt

Mazlíček: Protože je Evelyn alergická na zvířecí chlupy a peří a miluje kočky, pořídila si bezsrstou kočku (tedy spíš kotě) Anat, podle Egyptské bohyně války. I když je bez srsti, Evelyn ji miluje nadevše.

  • v z h l e d
Evelyn si rozhodně na svou výšku stěžovat nemůže. Za svůj dosavadní život se vytáhlal do 175 centimetrů, a tedy nepatří mezi ty, co by nedosáhli na horní regály v obchodě, ale ani mezi ty, dvoumetrové chodící tyče kteé svou výškou upoutávají výraznou pozornost, když se musí sklánět, aby prošli dveřmi. V mládí vypadala jako normální vyspělá dívka, ale teď by jí nikdo netypl třicítku. Pořád si udržuje štíhlou, úzkou postavu, bílou jak pohádková Sněhurka k poměru se svými tmavě hnědými vlasy. Vlasy jí spadají do okolí ramen a v létě jí zesvětlají nebo spíše jí změní barvu na kaštanovo-rudou. Vlasy se moc nezabývá, jenom si je ráno učeše a pevnou gumičkou stáhne do ohonu nebo si uplete cop. Má oválnou tvář, jejíž hlavní dominantou jsou její ledově nebo spíš blankytně modré oči lemované dlouhými černými řasy. Když si myslí že jí student nebo kdokoli jiný nemluví pravdu, její oči se naplní přísným pohledem a donutí dotyčného říct pravdu (tedy většinou). V ten moment by ji nerozrušila ani její kočka Anat. Nos má menší, zakončený malým zakulaceným sovím zobáčkem. Naštěstí to není moc vidět. Rty má objemné světle růžové barvy. Opravdový úsměv od srdce jde u ní vidět často a hlavně nad pořádně a dobře odvedenou prací. Avšak může se pochlubit rovnými a bílými zuby.
Vždy chodí dobře upravená. Když se dostanete blízko opravdu blízko k ní, ucítíte jemný dívčí parfém. Nenosí silné ženské voňavky, aby omdlévali všichni kolemjdoucí. V její skříni se najdou různé druhy oblečení od pohodlných teplákových kalhot až po úzké a dlouhé večerní šaty. V její oblibě jsou spíše světlé barvy, ale společenské a večerní oděvy ladí spíše do ohnivě rudé a černé. Často ji uvidíte ve světlém tílku a lehkém svetříku. K tomuto kousku oděvu nosívá tmavě modré džíny nebo bílou sukni na kolena. Také ji můžete zahlédnout v bílém tílku a rozepnuté, zásadně kostkované košili. I k tomuto oděvu nosí tmavě modré džíny a nebo černé leginy. V chladnějších dnech nosí pruhované svetry s rolákem v hnědo- zelené a bílé barvě pruhů. Co se týče bot, tak na něj si dává velký pozor. Většinou si bere baleríny s centimetrovým podpatečkem. Na doplňky si moc nepotrpí. Na krku někdy nosí úzký zlatý řetízek.

Ciara Rosaleen Breckenridge

29. června 2014 v 23:03
Celé jméno: Ciara Rosaleen Breckenridge
Přezdívka/y: Ari
Datum narození: 17.9. 2059
Národnost: Irská
Krevní status: Mudlovský

Povolání: Pomocná pedagogická asistentka bylinkářství
Kolej: Mrzimor
Hůlka:
Patron: Zajíc
Bubák: Ciara se obává vzestupu mocného temného čaroděje. Její bubák na sebe bere podobu maskované osoby oděné do černého pláště, která vydává zlověstný smích a děsivou černou mlhu

Mazlíček: Ari nemá žádné stálé zvířátko jako svého společníka, ale kdykoli při sběru bylinek nebo procházce po městě potká zraněné nebo opuštěné zvíře, tak si ho vezme do své péče. Buď ho vyléčí nebo mu najde nový domov.

  • v z h l e d
Ciara nepatří mezi oslnivé sexy krásky, ze kterých nedokážete spustit svůj zrak. Je to sice hezká mladá žena, ale docela nenápadná, takže si jejího pěkného vzhledu všimnete, až po nějakém čase, kdy prohlédnete skrz její průměrnost. Může se pyšnit vyšší postavou než má pravděpodobně průměrná žena. Měří plných 178 centimetrů a je na svou výšku pyšná. Většinou totiž vidí přes hlavy ostatních, takže ví kde se co děje, v davu ji jen tak neušlapou a navíc má nohy, až do nebes, jak se tak říkává. To, že už nejsou úplně hubené, raději neřeší. Její postava totiž od dětství přešla velkou změnou. Ještě v Bradavicích byla vysoké, ale buclaté děvčátko s nadváhou. Postupem času svou postavu začala řešit, změnila životní styl, zdravěji jíst a cvičit, takže se dnes může pyšnit štíhlou postavou, která si zachovala své ženské křivky.
Její kůže má světle broskvovou barvu. V zimě nikdy nevypadá příliš bledě, aby si ji studenti nespletli s duchem, a v létě se rychle opaluje do hezkého zlatavého nádechu. Jediná nevýhoda je, že pleť je poměrně světlá, takže snadno jde vidět, když ji na tvářích naskočí ruměnec. Je vlastníkem podlouhlého srdcovitého obličeje. Většinu jejího čela ale schovává za hustou ofinu, která ji dosahuje kousek nad obočí. To je tmavě hnědé a úzké, takže hezky zvýrazňuje její oči. Ty mají zvláštní metalově modrou barvu. Nos má poměrně velký a rovný. Rty má menší a užší, takže často se stává, že člověk žasne, jak je dokáže doširoka rozevřít s úsměvu, který často zdobí její tvář. Čím se opravdu může pyšnit, tak to jsou její vlasy, které se jí od přírody kroutí do jemných prstýnků. Jsou dlouhé do půlky zad, krásně lesklé a husté. Mají kaštanově hnědou barvu, která své odstíny mění v ročních obdobích. V na jaře a v létě je více světlá a trochu do červena, kdežto v zimně trochu ztmavne.
Ciara se většinou nelíčí. Sice ráda vypadá upraveně, ale make up volí jen na speciální příležitosti, ale ani tehdy to s ním nepřehání. Můžete ji vidět s namalovanýma očima do tmavších barev, řasenkou a leskem na rty nebo nanejvýš světle růžovou rtěnkou. Ohledně oblečení preferuje kouzelnickou módu, která ji uhranula už poprvé, kdy vstoupila do kouzelnického světa. V kalhotách ji nikdy neuvidíte, ty v jejím šatníku nemají místo, ale samozřejmě ji někdy můžete vidět v teplákách, když máš volný den a hodlá se jen tak povalovat. Jinak dává přednost šatům a sukním. Většina jejího oblečení je tvořená ze živůtku a dlouhých sukních nebo krátkých šatů. Co se týká barev, tak není vybíravá a koupí si všechno, co ji zrovna padne do oka.

Konec školního roku

27. června 2014 v 20:43
Ač se to zdá nemožné, tak je už školní rok za námi. Poslední hodiny byly odučeny, úkoly odevzdány a snad všechny resty vyřešeny. A tak tedy nezbývá nic jiného, než se naposledy ve školním roce sejít, dát si dobrou večeři, rozloučit se se spolužáky, z nichž některé o prázdninách neuvidíte, a rozjet se zpátky do našich domovů.
Slavnostní ukončení školního roku 2085/2086 bude 28.6 od 18:00 v prostorách Velké síně.


2.7 / Bleskovka

26. června 2014 v 22:33
Na bleskovku můžete pod jménem své postavy odpovídat do komentářů. Za správné odpovědi vám budou uděleny body, které se na vašem kontě promění v peníze, za které budete moc nakupovat v Prasinkách a Londýně. Studentům se navíc body započítají do kolejní soutěže o školní pohár.

2.6 / Bleskovka

25. června 2014 v 10:37
Na bleskovku můžete pod jménem své postavy odpovídat do komentářů. Za správné odpovědi vám budou uděleny body, které se na vašem kontě promění v peníze, za které budete moc nakupovat v Prasinkách a Londýně. Studentům se navíc body započítají do kolejní soutěže o školní pohár.

0.6 / Soutěž => 3.zadání

24. června 2014 v 12:35
Děkujeme všem za fotky do prvního kola a také všem, kteří se omluvili, že fotky nedodají. Brzy se objeví i tady na blogu, aby se každý jimi mohl pokochat. Teď je ale čas na zadání třetího kola, kde platí stejná pravidla jako v kole předchozím. Fotografie zasílejte na náš e-mail ve zmenšené podobě spolu s jménem vaší postavy a případným krátkým komentářem, proč jste poslali zrovna tuto fotku.
Zadání třetího kola je:

,,Sny"

Fotografie očekáváme nejpozději do 29.6.

Letní slunovrat

21. června 2014 v 12:34
Letní slunovrat patří mezi nejmagičtější dny v roce, který s magií spojují i samotní mudlové (a to je co říct!). V přírodě tento den nastává zvrat. Je to nejdelší den v roce, přichází oficiálně léto a slunce, které vystoupalo vysoko na nebe, má samo magickou moc nabíjet krystaly, a také přenáší svou sílu do bylinek a vztyčených kamenů. Ovšem je to i den, který je spojovaný se sexuální magií a ztrátou panenství, ale také jako den kdy se žehná krávám a telatům.
Přijďte osvěžit staré keltské tradice, pocítit magii přírody nebo alespoň posedět s kamarády.

Kdy: 21.6. 2086
Kde: Bradavické louky
Zahájení: 18:30

Předprázdninová koupačka

20. června 2014 v 20:24
Drazí obyvatelé hradu,
jak určitě víte, konec roku se nezadržitelně blíží. A proto je čas na poslední akci toho školního roku.
Jelikož už je venku teplo (dokonce občas vysvitne i sluníčko), rád bych Vás tímto pozval na Velké koupání.

Kdy? Středa 25.6. 2086
V kolik? V sedm hodin večer
Kde? U jezera, jak jinak
Co s sebou? Samozřejmostí jsou plavky, ručník, popřípadě pro ty, kteří se lehce spálí i nějaký ten opalovací krém.
Občerstvení a nějaké další aktivity budou zajištěny, to se nebojte.
A co že se vlastně kromě koupání bude dělat? Vytvoříme si týmy (záleží na tom, kolik Vás dojde) a bude se hrát vodní házená a další vodní sporty.
Těším se na Vaši účast a pěkné ukončení školního roku

Jonathan Warton

// Opět bych ocenil, kdybyste byli té lásky a zapsali se. Děkuji.