Květen 2014

Počasí - červen

31. května 2014 v 22:00

1. týden ( 1.-7. června)

První týden měsíce června bude obzvlášť deštivý, bouřek se zatím nedočkáme ale časté srážky se objeví každý den. Vzhledem k tomu, že v předchozích měsících se moc srážek neobjevilo se přírodě uleví a všechno začne mít opět sytější barvy. Déšť bude poměrně silný a přes den se bude ukazovat v nepravidelných intervalech naopak v noci žádné bubnování kapek neuslyšíme. Dešťové srážky bude doprovázet lehký větřík. Slunečních paprsků se zatím také moc nedočkáme, většinu týdne se bude skrývat za mraky. Denní teplota se bude držet okolo 13-18°C. Noci nebudou o moc chladnější ale i přesto někdy teplota v noci klesne i na 5°C obvyklá noční teplota se ale bude pohybovat okolo 10°C. Deštivé dny od rána až do večera tedy jistě málokoho potěší.

Maggie Jane Bayard

31. května 2014 v 17:52

Celé jméno: Maggie Jane Bayard
Přezdívka/y: Meg, M. J.
Datum narození: 25. května 2069
Národnost: skotská
Krevní status: smíšený

Ročník: šestý
Kolej: Mrzimor
Hůlka:
Patron: srna
Bubák: had

Mazlíček: potkan jménem Oliver

  • v z h l e d
Na první pohled se Maggie zdá jako obyčejná milá dívka, kterou ve skutečnosti také je. Řadí se výškově spíše mezi menší obyvatele hradu, má totiž 163 centimetrů, ale se svou výškou je spokojená, vyšší být nikdy nechtěla a nikdy nejspíš ani už chtít nebude. Také nutno dodat, že je to poměrně štíhlá dívka, i když se o to nikdy nijak nesnažila, samozřejmě jí to tak ale vyhovuje.
Obličej nemá ani příliš protáhlý, ani nijak zvlášť protáhlý, prostě a jednoduše, naprosto normální. Pod poměrně nevýrazným obočím se skrývají karamelově hnědé oči, které obvykle zvýrazňuje řasenkou a černou oční tužkou. Stejně tak její v podstatě neustále se usmívající rtíky pod rovným nosem často přikrášluje leskem na rty, popřípadě nějakou tou rtěnkou. Její vlasy mají světlounce hnědou barvu a pokaždé vypadají jinak, někdy jsou rovné, někdy se kroutí do loken, někdy má pěšinku uprostřed, někdy zase na boku, je to proto, že Meg ráno vlasy jen párkrát projede hřebenem, aby zabránila případnému zacuchání, ale jinak je nechává, tak, jak se s nimi vzbudila. Vlastně jediné, čím si můžete být opravdu jistí u jejích vlasů, je to, že ji nejspíš nikdy v životě neuvidíte s účesem, na to je moc líná, jediná příležitost, kdy se k tomu občas přemůže, jsou plesy, bály a různé podobné slavnostnější akce, ale stejně tam moc často nechodí.
Obléká se v podstatě do všeho, kromě školní uniformy nosí nejčastěji asi obyčejné džíny nebo černé legíny a nějaké to tričko, buď jednobarevné v přízemních barvách (černá, šedá, hnědá…), nebo třeba s nějakým tím barevným potiskem, nikdy však ne přehnaně zářícím. Často také nosí různé svetříky, většinou v šedo-hnědých barvách. V letních dnech ji můžete také zahlédnout v kratších šatech různých barev a vzorů, ale nikdy ne v sukni, těm se zatím velice úspěšně vyhýbá, nemá tento tip oblečení ráda hned z několika důvodů, jeden z hlavních, ač se možná zdá mnohým nesmyslný, je třeba ten, v němž Maggie zastává názor, že sukně jsou v podstatě jen uprostřed rozpárané kraťasy, které (když už jsme tedy u nich) má velmi ráda, ale navzdory tomu, je zas tak často přeci jen nenosí. A abychom toto téma o oblečení konečně nějak ukončili, dostáváme se k té nejspodnější části jejího těla, totiž chodidla. Většinou nosí své milované tmavo-modré conversky, někdy však také vytahuje různé baleríny, ale ze všeho nejvíc nenávidí na svých nohou boty s podpatkem, skoro pokaždé, když si něco takového nazuje, si málem zlomí vaz.

Therese Susan Swinburne

28. května 2014 v 16:34

Celé jméno: Therese Susan Swinburne
Přezdívka/y: Trubbel
Datum narození: 6. května. 2068
Národnost: Britská
Krevní status: Mudlovský

Ročník: 6.
Kolej: Havraspár
Hůlka:
Patron: Vydra
Bubák: Pavouci a hadi

Mazlíček: Kotě Britské modré kočky. Jmenuje se Sheila, protože slaví svátek ve stejný den jako Trubbel.

  • v z h l e d
Therese je na první pohled sympatická a usměvavá dívka, která nevyčuhuje z davu, a to ani svou výškou ani vzhledem. Období růstu u ní už očividně skončilo a ustálila se na necelých sto sedmdesáti centimetrech, které jí společně s adekvátně ideální váhou propůjčují zdravě tvarovanou ženskou postavu, za níž se rozhodně nemusí ani trochu stydět. Na svět shlíží jasně oříškovýma očima s neposednými jiskřičkami zájmu.
Její krátký, rovný nos zakončený bambulkou působí vcelku roztomile a přímo láká ke škodolibému cvrnknutí, které na Trubbeliných úzkých růžových rtech zvládne vyvolat široký úsměv. Ještě před prázdninami její bílé zuby hyzdila ohyzdná, nervy drásající rovnátka, ale teď už se může spokojeně usmívat, bez toho aniž by si stydlivě zakrývala ústa rukou. Obličej mírně oválného tvaru Trobbel lemují dlouhé tmavě hnědé vlasy. Jak u většiny vlasů bývá, že na slunci zesvětlají, u Therese je to přesně na opak. Jekmile vyleze slunce ztmavnou, ale jakmile slunce zajde, opět se postupně vrátí ke své přirozené barvě hořké čokolády.
Theresin šatník obsahuje kromě školní uniformy i klasické mudlovské oblečení, především džíny a trička, nenechá si ujít také volnější šaty po kolena a to vče hlavně v bílých, modrých a oranžových barvách. Miluje plesy a taneční zábavy. Sice moc dlouhé a upnuté šaty nemusí, ale jeden večer se v tom dá vydržet.

Adam James Michaelson

25. května 2014 v 23:24

Celé jméno: Adam James Michaelson
Přezdívka/y: Nemá žádné a pokud se nějaké pokusíte vymýšlet, nejspíš vás odbyde nějakou urážkou.
Datum narození: 23.6 2068
Národnost: Britská
Krevní status: Čistokrevný

Ročník: 7
Kolej: Zmijozel
Hůlka:
Patron: Vrána
Bubák: Adam je klaustrofobik, proto také nikdy nejezdí výtahem a rád tráví čas venku. O tomto problému nikdy nikomu neříká a jestli vám o něm řekne, tak je to známka toho, že vám opravdu věří.

Mazlíček: Mládě kočky bengálské jménem Bella, ona a jeho sestra jsou pro něj dvě nejdůležitější bytosti na světě.

  • v z h l e d
Když Adama potkáte, tak první čeho si všimnete je jeho výšky. Měří 182 centimetrů, což je poměrně slušná výška. Pokud jste malí, tak musíte jít blíž, abyste mu viděli do obličeje. Při prvním pohledu vás zaskočí jeho nádherné zelené oči, schované pod hustým obočím. Obličej má hranatý s výraznými čelistmi. Rámují hosvětle hnědé vlasy, na kterých Adamovi velmi záleží, není schopen odejít ven, aniž by je stylově neučesal.
Už od prvního pohledu víte, že je Adam vysoký. co ovšem na první pohled nespatříte je vypracované břicho a nohy, může za to každodení běhání, posilování a sem tam i nějaký ten sport. Toto je tedy většinou schováno pod černým a nebo čistě bílím trikem a černými kalhotami. Takových to kousků má ve svém šatníku spoustu. Také velmi často nosí košile a v zimě i krátké kabáty. V létě ho skoro pokaždé můžete potkatse slunečními brýlemi, jelikož nemá rád sluneční svit.
Když se na Adama zaměříte opravdu pozorně, všimnete si malých detailů jako je například malé znamínko ve tvaru srdíčka na levém boku a nebo hnědé tečky v pravém oku. Nejnápadnější ovšem je několik malých jizev na jeho předloktí. Jedná se o celkem hluboké rány, několikrát otevřené a způsobené jeho vlastní rukou. Jsou to následky problémů, která si zažil když byl mladší.

Gavin Thompson

25. května 2014 v 22:55

Celé jméno: Gavin Thompson
Přezdívka/y: Většinou mu říkají křestním, ale najdou se takoví, kteří ho oslovují Gave.
Datum narození: 9. 6. 2069
Národnost: Anglická
Krevní status: mudlovský

Ročník: šestý
Kolej: Nebelvír
Hůlka:
Patron: tygr
Bubák: mrtvý bratr

Mazlíček: nemá

  • v z h l e d
Gavin je poměrně vysoké postavy, měří kolem 185 cm, což považuje za ideální. Má nevýrázné šedomodré oči. Jeho vlasy jsou světle hnědé barvy. Účes závisí na tom, jaký má zrovna den. Jsou dny, kdy si vlasy pečlivě nageluje a dny, kdy je nechá ve stejném stavu, jako když se probudil. Na tváři už se mu začíná rýsovat mírné strniště, což ho dělá starším než ve skutečnosti je, to mu ale vůbec nevadí.
Vrchní část těla si nechal loni v létě potetovat, udělal to jen proto, že se vsadil s kamarády. Má potetované obě ruce a levou část břicha, jsou to jen ornamenty, žádné tetování nevyjadřuje nic konkrétního, s výjimkou tetování na pravém bicepsu, kde má obličej Michaela Jacksona, nemyslete si ale, že by byl jeho fanda, byla to součást sázky. Co se dál týká jeho těla, tak se mu na něm dosti znatelně rýsují svaly, především ruce a trup. O své tělo maximálně dbá, nechce totiž dopadnout jako jeho otec, který podle jeho názoru vypadá jako dýně na nožičkách. Proto v létě pravidelně navštěvuje posilovnu a chodí běhat. Cvičit se snaží i v Bradavicích, akorát možnosti tam nejsou tak velké. Co se oblečení týče, tak Gavinovi je v podstatě jedno, co má na sobě, důležité pro něj je jen to, že není nahý, druhým faktorem je potom pohodlnost oblečení, takže ho nejčastěji potkáte v nějakém jednoduchém tričko nebo nátělníku, když to počasí dovoluje, tak ani to tričko nepovažuje za nutnost a riflích nebo šortkách. Boty, ale preferuje pevné a pohodlné, aby se v nich dalo dobře běhat a především skákat, takže jen výjimečně ho potkáte v nějakých keckách od Vietnamců. Jelikož je druhým faktorem pohodlnost, tak hábity rozhodně nejsou jeho oblíbeným oblečením, jsou podle něj nepohodlné a především velmi nepraktické, takže hned co skončí vyučování a on už na sobě hábit nemusí mít, tak se převleče do mudlovského.

Leith Jonathan Bayard

24. května 2014 v 22:08

Celé jméno: Leith Jonathan Bayard
Přezdívky: -
Datum narození: 13. dubna 2070
Národnost: Skotsko
Krevní status: Smíšený

Ročník: 5.
Kolej: Havraspár
Hůlka:
Patron: Tasmánský čert
Bubák: Vrba mlátička

Mazlíček: Černý kocour Nuit, kterého adoptoval z kočičího útulku.

  • v z h l e d
Na začátek je třeba podotknout, že Leith nevlastní žádnou oslňující krásu, která vás hned na první pohled ohromí, vlastně ani moc hezký není, ale svému okolí nedává šanci, aby si toho všimlo. Nebýt jeho povahy, tak je to docela obyčejný mladík, který snadni splyne s davem lidí, a zaujme akorát na chvíli svou úctyhodnou výškou plných 188 centimetrů. Postavu má sice útlou, ale za to svalnatou. Ne, že by jeho zálibou bylo trávit hodiny v posilovně, ale věčně někde šmejdí, zkouší, co se dá, kde udělat, takže místo pocení se na strojích odmalička překonával zakázané ploty a pokoušel se vylézt všude, kam se dalo, když se to pod ním hned nezbořilo. Je vlastníkem typicky světlé anglické pokožky, nebo lépe řečeno skotské, ale narozdíl od některých nešťastníků se v létě hned nespálí, naopak jeho kůže nabere zlatavou barvu a do konce prázdnin vypadá, jako kdyby se dva měsíce válel na Havaji. I tak se dají na jeho předloktích najít jizvy po spáleninách.
Jeho vlasy mají světle hnědou barvu, kterou v létě slunce vytáhne skoro do blond. To pak díky svým kudrlinám, které se po letech praxe ani nenamáhá zkrotit, vypadá jako andílek. Hřeben nepoužívá a vlastně žádný ani nevlastní, jediné co se v jeho vlasech občas objeví jsou stopy po gelu. Má výražně řezanou hranatou tvář, která mu zrovna nepropůjčuje důvěryhodnosti, naopak často má pocit, že mu lidé nedůvěřují, ale s tím si nedělá těžkou hlavu. Pod světle hnědým obočím se nachází pár inteligentních šedých očí, které vždy neúnavně sledují své okolí. Oči má poměrně velké, rámované světlými řasami, ale často je zamyšleně mhouří. Jeho nos je sice malý, ale za to výrazný a špičatý. Leithovi rty jsou nejsou nijak širké, ale naopak plné. Většinou je má zpitvořené do ironického úsměvu, když se ale usměje opravdově, tak odhalí dvě řádky dokonale rovných, bílých zubů. Ovšem většina lidí si v tu chvíli soustředí na jeho úsměv, který je hrozně křivý.
Ohledně oblečení je to typický kluk, který nic neřeší. Školní uniformu má rozházenou po pokoji a může jen děkovat skřítkům, kteří ji občas posbírají, vyperou a dají dohromady, protože jinak by ji už v životě nenašel. Když si ji ale obleče, tak mu nechybí žádný její kousek, i když košile občas vypadá, že ji v noci přežvýkala kráva. Když tedy nemusí být uniformu, tak dává přednost mudlovskému pohodlnému oblečení. V jeho skříni se převážně nacházejí trička s krátkým rukávem ve všech barvách, které často na sobě mají nějaký obrázek nebo text, džíny a tenisky.

Adalia Abenthy

23. května 2014 v 18:30


Celé meno: Adalia Abenthy
Prezývka: Ad, Lia, ale najradšej má, keď ju volajú Adalia
Dátum narodenia: 8.5.2070
Národnosť: anglická
Krvná príslušnosť: čistokrvná

Ročník: 5.
Kolej: Neberlvír
Prútik: -
Patronus: rys
Bubák: Vlkolak

Mazlíček: modrá mačka Delphina
  • v z h l e d
Už od malička bola Adalia oveľa nápadnejšia, ako jej rovesníci. Vždy vytŕčala z davu, bola jedinečná a unikátna tým, ako vyzerá. Nie je to žiadnou jednou výraznou črtou, je to celou jej osobnosťou ako takou. Dlhé nohy zaručovali, že bola vždy vysoká, dobre stavaná postava jej zabezpečovala priamy postoj a rovnomerné rozloženie svalstva no a úzky krk to, že nikdy nechodila so sklonenou hlavou. Všetky črty svojej postavy zdedila po mame, rovnako ako aj ladnosť jej pohybov a nadnesenosť, s akou kráča. Čím bola staršia, tým viac nadobúdala klasické ženské črty, úzky pás a vyšportovanú postavu bez toho, aby sa o to musela nejak extra snažiť.
Čo však na Adalii ľudí najviac zaujme je jej neobyčajná tvár. Kombinácia farby jej vlasov, očí a pokožky je tak raritná, že si ju priam nie je možné nezapamätať. Veď kto sa môže pochváliť ohnivými vlasmi, modrými očami a bledou pleťou s pehami? Tieto tri faktory spolu vytvárajú hlavný dôvod toho, prečo Adalia vždy pri ostatných vyčnievala a stále vyčnieva. Pri bližšom prezretí jej tváre si však môžete všimnúť ďalšie veci. Zvláštne vykrojené obočie, vystupujúce lícne kosti, plné ružové pery.
Čo sa týka oblečenia, nikdy si nepotrpela na konkrétny štýl. Nesledovala a ani nesleduje najnovšie módne trendy, proste si oblieka to, čo sa páči jej. V škole je to klasická povinná uniforma voči ktorej nemá námietky, no keď môže, najradšej nosí obtiahnuté rifle, jednoduché tričká a kožené bundy. Tie poväčšine dopĺňa pohodlnými teniskami, no čím je staršia, tým viac si zvykne potrpieť na lodičkách a elegantnejších doplnkoch. Takisto si občas oblečie aj šaty alebo sukňu a preto je ťažko zadefinovať, čo má na sebe najčastejšie. Pravdou však ostáva to, že vďaka svojej štíhlej postave by si mohla obliecť hocičo a stále by vyzerala dobre, a preto sa to snaží čo najlepšie využiť.

Rachel Elizabeth Butler

19. května 2014 v 22:03

Celé jméno : Rachel Elizabeth Butler
Přezdívky : Rach, Ell
Datum narození : 21.6.2070
Národnost : Skotsko-Irská
Krevní status : Mudlovského původu

Ročník : 5.
Kolej : Zmijozel
Hůlka :
Patron : Fenek
Bubák : Ona sama, jak se topí.

Mazlíček : Samička puštíka obecného - Artemis.

  • v z h l e d
Rachel za jistých okolností působí křehce, hlavně co se vzhledu týče. Sice není typicky malá a drobná jako některé dívky ale to neubírá na dojmu. Měří 172 cm, se kterými se bez problému řadí mezi zlatý průměr. Její postava je na první pohled štíhlá a na druhý ještě štíhlejší, těžko se o ní dá hovořit jako o sportovním typu ale tělo má hezky zpevněné. Na ženských tvarech jí to ale ani zdaleka neubírá. Z dívky téměř bez jakýchkoliv křivek se vyklubala slečna s pěkně zaoblenými tvary na správných místech.
Odstín její pleti je celoročně světlý jen s tím rozdílem, že přes léto jí na nose a na tvářích vyskáčou světlé pihy. Její tvář má oválný tvar a jemně řezané rysy. Obličeji jasně dominují šedomodré velké oči, kterými pozoruje okolní svět. Nos má menší, rovný a zakončen je bambulkou, která je mírně zvednutá nahoru. Rty má úzké ale i tak plné a světle růžové. Obličej jí lemují tmavě hnědé obvykle kudrnaté vlasy. Pokud má vlasy kudrnaté sahají zhruba do poloviny ramen a logicky, čím rovnější je má tím delší jsou. Stylem oblékaní na sebe nějak moc neupozorňuje, tedy až na to, že je osobitá a nebojí se kombinovat. Stejně jako tlumené barvy má ráda ty zářivé a nepohrdne ani bílou nebo třeba černou. V jejím šatníku najdete šaty, sukně, džíny, tílka, prostě taková všehochuť, to samé se týče i obuvi. U Rachel se těžko určuje to jakou má právě náladu. Je šťastná? Naštvaná? Smutná? Její tvář je většinou jen těžko čitelná, postoj jejího těla už jde přečíst jednodušeji ale většina si to neuvědomuje.

Saroise Pia Hunter

19. května 2014 v 18:37

Celé jméno: Saroise Pia Hunter
Přezdívka/y: -
Datum narození: 5. 03. 2017
Národnost: Španělsko - Britská
Krevní status: Mudlovský

Ročník: Čtvrtý
Kolej: Mrzimor
Hůlka: Jeřáb s blánou z srdce baziliška, 12 a půl palce dlouhá, velmi ohebná
Patron: -
Bubák: Dvoumetrový šváb

Mazlíček: -

  • v z h l e d
Ještě před nedávnem byla Saroise maličká a snadno přehlédnutelná v davu spolužáků, ale za poslední dobu se velmi vytáhla. Díky osvobození od každodenního drilu v tělocvičně začalo její tělo růst do výšky a momentálně dosahuje přesně 175 centimetrů, a jak doufá, tak je to snad její konečná výška. Její postava je ovšem pořád hubená až vychrtlý s minimem podkožního tuku. Není to způsobeno žádnou super úžasnou dědičkou genetikou, ale jednoduše tím, že ani teď nedá na sport dopustit a doposud se stravuje velmi rozvážně a pečlivě. Postavu má přiměřeně svalnatou a velmi ohebnou, dokáže rychle běhat a vysoko skákat, stejně jako udržet balanc. Tyto schopnosti se projevují i v její lehké elegantní chůzi, která se nedá jen tak napodobit.
Ovšem první, čeho si na ni určitě všimnete, jsou její husté a zdravé vlasy, které jsou černé jako noc. Nosí je dlouhé do půlky zad, a pokud jí je kadeřnice moc ostříhá, tak nadává jako špaček. Nepotrpí si na ofinu a podobné výstřelky, dává přednost klasickému rovnému střihu, díky kterému se jí nabízí prostor pro kreativní účesy. Ráda si vlasy upravuje a spíná, fantazii meze opravdu neklade.
Její obličej působí jako obrácený trojúhelník. Čelo mí široké, tváře ještě poměrně plné a naducané, ale brada se prudce zužuje. Jde to vidět nejlépe, když se usměje. To pak tvrdí, že vypadá jako křeček. Kromě tmavých vlasů jsou dalšími znaky španělské krve tmavé obočí, které dorůstá závratnou rychlostí, a hnědé oči. Jejich barva je někdy docela proměnlivá, většinu času má oči tmavé jako hořká čokoláda, ale někdy se stává, že získají teplejších odstínů a vypadají spíše jako lesní med na sluníčku. Oči má poměrně velké s dlouhými černými řasy. Ohledně další rysů její obličeje má větší baňatý nos, který je pokrytí světlými pihami, a širokou pusu s plnými rty, které jsou často roztažené v úsměvu, který odhaluje hned dvě řádky jejich bílých zubů. Pokud jste někdy viděli kočku Šklíbu, tak máte docela jasnou představu, jak v té chvíli vypadá.
Saroisina pleť je o několik stupňů tmavší, než ta klasická anglická bledost. Působí permanentně, jako kdyby se vyhřívala v teplých paprscích slunce, v zimě je trochu bledší, ale ani tak si ji nelze splést s bílou stěnou. V létě se naopak rychle a ráda opaluje, takže slunce vytáhne pihy na jejím nose do ještě viditelnější podoby.
Co se týče oblečení, tak si užívá faktu, že nemusí mít pořád na sobě sportovní úbor. Samozřejmě pořád velkou část jejího šatníku tvoří sportovní, pohodlné oblečení, dokonce má v Bradavicích i pár svých gymnastických dresů, ale užívá si toho, že může nosit šaty a sukně. V brzké době by ráda zkusila i podpatky, pokud se na nich naučí chodit, do té doby si vystačí se svými balerínami a teniskami.

0.5 / Soutěž

18. května 2014 v 14:08
To už je květen? Jeden překvapeně žasne, když se podívá do kalendáře. No jo, prázdniny jsou za rohem, a všichni pomalu začínají přemýšlet nad tím, jak se vrátí do svých domovů, ale ještě předtím než se rozjedeme každý jiným směrem, tak je tu šance vyhrát pár bodů pro kolej a snažit se ukořistit Školní pohár. Jak na to? Třeba tím, že se zapojíte do této soutěže.


Jak jsem už říkala, tak pomalu myslíme na domov, oprašujeme fotky míst, která jsou našim srdcím blízká, tak proč se nepodělit s ostatními? Najděte na internetu fotku, jak vypadá dům, kde vaše postava bydlí. Můžete k fotce dopsat komentář, který volbu nějak vysvětlí. Rozhodně by tam ale mělo být uvedeno, kde vaše postava bydlí. Nejlépe rovnou město/vesnice, můžete přidat i hrabství, pokud je to v UK.


Soutěžní příspěvky posílejte na e-mail BTH do 1.6. A nezapomeňte je podepsat!