Březen 2014

Profil - Alexandra Gröswelden

31. března 2014 v 11:48

Celé jméno: Alexandra Deborah Gröswelden
Přezdívka/y: Alex, Deb, G
Datum narození: 5.7.2070
Národnost: Britský
Krevní status: Čistě mudlovský

Ročník: 6
Kolej: Nebelvír
Hůlka:
Patron: Plameňák
Bubák: Pavouk

Mazlíček: Mazlíčkem této dospívající dívky je šedý potkan jménem Louskáček, kterého dostala rok poté co nastoupila do Bradavic.

Vzhled: Alexandra je na první pohled sympatická a usměvavá slečna, která nevyčuhuje z davu, a to ani svou výškou ani vzhledem. Období růstu u ní už očividně skončilo a ustálila se na necelých sto sedmdesáti centimetrech, které jí společně s adekvátně ideální váhou propůjčují zdravě tvarovanou ženskou postavu, za níž se rozhodně nemusí ani trochu stydět. Na svět shlíží jasně oříškovýma očima s neposednými jiskřičkami zájmu.
Její krátký, rovný nos zakončený bambulkou působí vcelku roztomile a přímo láká ke škodolibému cvrnknutí, které na Alexiných úzkých růžových rtech zvládne vyvolat široký úsměv. Ještě před prázdninami její bílé zuby hyzdila otřesná rovnátka, ale teď už se může spokojeně usmívat, bez toho aniž by si stydlivě zakrývala ústa rukou. Obličej mírně hranatého tvaru Alexandře lemují dlouhé tmavě hnědé vlasy, které v létě na sluníčku vždy o pár odstínů zesvětlají, ale jakmile sluneční paprsky ztratí na síle, opět se postupně vrátí ke své přirozené barvě hořké čokolády.
Alexin šatník obsahuje kromě školní uniformy i klasické mudlovské oblečení, především džíny a trička oslavující hvězdy hudebního nebe. Upjaté šaty a společenské hábity jdou tak nějak mimo ni, stejně jako školní ples a tomu podobné akce. Stejně ji nikdy nikdo nepozval.

Počasí - duben

31. března 2014 v 9:00

1.týden

Jarní počasí už je v plném proudu a nic nepřipomíná zimu, která nedávno odešla. Z počátku týdne sice může obyvatele hradu překvapit občasné mrholení, ale nikdy nebude příjemný, vlahý déšť trvat déle než hodinu. Sluníčko bude na obloze k vidění od rána, kdy vyjde kolem šesté hodiny až do večera, kdy kolem osmé zapadne. Tepoty standartně neklesnou přes den pod sedmnáct, přes noc pod patnáct stupňů.

Profil - Madeleine Gardiner

30. března 2014 v 20:26

Celé jméno: Madeleine Elsa Gardiner
Přezdívka/y: Maddie, Mads, Lina, Králíček
Datum narození: 29. února
Národnost: Francouzsko-irská
Krevní status: Kouzelnický

Ročník: 4.
Kolej: Mrzimor
Hůlka:
Patron: Labuť
Bubák: Být úplně sama. Maddie má obrovský strach z toho, že bude opuštěná a nahrazena, takže její bubák má podobu jí samotné poté, co ji všichni opustili.

Mazlíček: Ruská modrá kočka jménem Realta

Vzhled: Kam ža její paměť sahá, tak Maddie byla vždy popisována jako "roztomilá" nebo "rozkošná" většinou rodinných příslušníků. Měla světle zrzavé kadeře, modré oči a dolíčky ve tvářích, což jen potvrzovalo skutečnost, že Madeleine Gardiner byla - a vždycky bude - roztomilá. Bohužel to ale neznamená, že by tak chtěla být vnímána. Většina stejně starých dívek chce být popisována jako krásná, hezká nebo dokonce sexy, ale roztomilá je kompliment vyhrazen pro děti a zvířata, a to není to, jak by chtěla být dospívající dívka ceněna. Nicméně i ona musí uznat, že s vyšším věkem její roztomilost trochu ustoupila.
Dosažením výšky 163 centimetrů není Maddie ani nejvyšší ani nejkrásnější dívka, pohybuje se někde v průměru. Váží neuvěřitelných 43 kilogramů, které se nemění bez ohledu na to, co jí, a zůstává směšně hubená. Bohužel to ovlivňuje i její křivky. Maddie je hubená jako tyčka a prsa má jako dvanáctiletá dívka. Její křivky prakticky neexistují, i když doufá, že kdyby přibrala na váze, tak by se nějaké objevily.
Na první pohled je Maddie jednoduše přehlédnutelná šedá myška. Má středně tmavé hnědé vlasy, které není těžké zkrotit. Pokud s nimi ale nic nedělá, tak se nehezky kroutí. Většinou dosahují po její prsa a někdy se objeví i ofina. Hodně dívek by ji mohlo závidět, jak rychle dokáže měnit účes.
Maddie má oválný obličej s kulatými tvářemi a světlou pletí, která překvapivě není nijak citlivá na sluníčko. Zdá se, že se nikdy nespálí, jen ji sluníčko vytáhne drobné pihy pokrývající její nos. Nejoblíbenější částí ji samé jsou její překvapivě zelené oči, které jsou velké a občas se zdá, že vystupují z jejího obličeje. Nos má docela malý a úzký, ale ukázkově rovný. Stejně tak jsou její rty drobné, ale plné. Často stočené v nejistém úsměvu a s malými oděrkami na spodním rtu, který si kouše, když je nervózní. Když se usměje víc, tak odhalí i své zuby, na které není moc pyšná, protože má pocit, že její přední zuby jsou moc velké.
Když přijde na oblečení, tak Madeleine není nijak zvlášť nároční. Jako doma se cítí nejvíce v pohodlném a o pár čísel větším oblečení, které většinou ukradne z šatníku jejého bratra. To je ovšem přijatelné jen doma. Když je nucena jít ven, tak její styl je docela holčičí. Často nosí sukni a svetr, hlavně aby to bylo pohodlné a měkkoučké. Také není neobvyklé ji vidět v obyčejném dlouhém tričku, teplácích nebo legínách.

Profil - Spencer Lange

30. března 2014 v 16:26

Celé jméno: Spencer Tyler Lange
Přezdívka/y: Spenc, Tyl
Datum narození: 1.1.2071
Národnost: Řecko-Anglická
Krevní status: Z matčiny strany mudla, z otcovi kouzelník

Ročník: 4
Kolej: Mrzimor
Hůlka:
Patron: Polární medvěd
Bubák: Smrt

Mazlíček: Jeho mazlíčkem je jednoroční siamský kocour jménem Chaos.

Vzhled: Nebesky modré oči a tmavě hnědé vlasy? Typický znak toho, že před sebou obvykle máte někoho, koho byste nejraději zaškrtili. Spencer není žádnou výjimkou: zjev andílka si plně kompenzuje nesnesitelnou povahou. Co se ovšem čistě vzhledu týče, stojí před vámi středně vysoký mladík s hranatým obličejem, výraznými lícními kostmi a nepřehlédnutelnou čupřinou tmavých vlasů. Do nápadně úzké špičky vybíhající nos vyhlíží, jako kdyby ho někdo stačil už několikrát zlomit, což je také pravda; úzké rty se často ušklíbají, nebo vyvádějí jiné grimasy. Modré oči zastřešuje nenápadné obočí, které se skoro ztrácí.
Spencer je dobře rostlý a nepostrádá nějaké ty svaly, tu a tam, správně a vyrovnaně rozmístěné a rozhodně ne jen takové ty na ozdobu, nýbrž ryze praktické. Většinou jsou ale schované pod nějakým tím šedým, černým či zeleným svetrem, košilí... Spenc nějaké módní výstřelky vážně nezajímají a obvykle nosí to, co ráno najde jako první a napůl poslepu to na sebe natáhne. Naštěstí mu obvykle někdo včas řekne, že má košili naruby. Školní uniformu nosí většinou s vyhrnutými rukávy a bez vázanky, takže o jeho kolejní příslušnosti informuje jen decentní výšivka jezevce. Nosí brýle. Ne, že by musel, ale líbí se mu, a proto ho často uvidíte s brýlemi.

Profil - Talia Morales

30. března 2014 v 16:22

Celé jméno: Talia Riley Morales
Přezdívka/y: -
Datum narození: 21.května 2069
Národnost: Maďarská
Krevní status: Napůl mudlovský (z matčiny strany)

Ročník: 6.
Kolej: Zmijozel
Hůlka: Buk červenolistý s výtažky z bobulí tisu červeného, 9 palců dlouhá, vyřezávaná rukojeť
Patron: Havran
Bubák: Nemrtvý

Mazlíček: Chameleon Oscar. Talia ho už vlastní velmi dlouho, a tak se jí podařilo ho za tu dobu dobře vycvičit (tedy na poměry výcviku chameleonů). Je to její nejoblíbenější společník, jeho ztráta by ji dozajista mrzela, ale už před pár lety se s takovou možností vyrovnala, a proto by navenek nedala nic znát.

Vzhled: Na Talii jsou pravděpodobně nejvíce patrné její tmavé oči, které ještě navíc podtrhává ostře upravené obočí. Celkově jí tato kombinace propůjčuje naprosto ideální možnost k házení upřeným a důležitým pohledům. Kromě trochy řasenky si ale či vůbec nemaluje. Už tak jí přijdou příliš výrazné, a proto na ně nechce ještě více upozorňovat.
Kořen nosu má úzký. Mohl by tedy oproti jejím očím a plným světlým rtům působit ne zrovna pěkně, ale opak je pravdou. Její oválný obličej lemují lesklé světle hnědé vlasy, jejichž nejsvrchnější vrstva má až téměř blonďatý odstín. Ráda je nosí rozpuštěné, ale ani žádný z různých účesů není příliš ojedinělý.
Její postava je hubená, středního vzrůstu. Po fyzické stránce však nepatří k nejslabším. Má viditelně vypracovaná lýtka a s rukama na tom také není nejhůře.
Co se oblečení týče, lze ji spatřit dokonale upravenou, a pak taky dokonale neupravenou. Nutno dodat, že ani v jedné z těchto dvou forem nevypadá vůbec špatně. Nejraději má však tílka nebo vesty bez rukávů a džíny.

Profil - Emma Cooke

30. března 2014 v 16:18
Celé jméno: Emma Lucy Cooke
Přezdívka/y: Emmy
Datum narození: 9.4.2056
Národnost: Spojené království
Krevní status: Smíšená

Povolání: Knihovnice
Kolej: Mrzimor
Hůlka:
Patron: Ježek
Bubák: Housenky

Mazlíček: Malá fretka Kulíšek

Vzhled: Emmy je mladá usměvavá žena s krásně bílými zuby zarovnanýmí ve dvou řadách. Její pleť je přírodně opálená s narůžovělými tvářemi. Má tmavě hnědé oči a tmavé obočí.
Usměvavou tvář jí zdobí tmavě hnědé, dlouhé, vlnité vlasy pod ramena. Vlasy jí občas prosvětlí nejaký ten melír.
Je štíhlé postavy a většinou nosí černou nebo bílou blůzku a černou nebo bílou, úzkou sukni po kolena.

Profil - Daisy Willbond

30. března 2014 v 16:10

Celé jméno: Daisy Amelia Willbond
přezdívka: nemá
Datum narození: 16.4.
Národnost: Britská
Krevní status: nečistá kouzelnice

Ročník: třetí
Kolej: Zmijozel
Hůlka:
Patron:
Bubák: kolonie mravenců

Mazlíček: Fialová kluběnka, která se jmenuje Fredie

Vzhled: Dívka před vámi není nijak závratně vysoká, měří zhruba 145 cm. Postavu má útlou a ramena má až trochu kostnatá. Kulatý obličej, který je v létě poset pihami, lemují dlouhé plavé vlasy, husté a pevné, držící v sobě meduňkovou vůni šampónu skoro po celý den. Na celý svět velkýma modrýma očima chrpově modré barvy. Ty obíhají krátké, zato husté řasy. Právě většinu emocí, vyjadřuje pohledem. Mnohdy ani nemluví a vyjadřuje se pouze očima. A právě tehdy je podobná řediteli zmijozelské koleje nejvíce. Jen ledový pohled pana Garrowaye ještě neumí tak dokonale, ale má pro ten pohled předpoklady, to je vidět. Nad očima se klene drobné symetrické obočí. Mezi očima začíná nos, který z en facu vypadá jako průměrný nos, ale z profilu je dobře vidět, že je špičatý. Rty má pěkně řezané, ale i tak ne docela souměrné, spodní ret je výrazně plnější než horní. Jakmile otevře ústa odhalí drobný předkus. O chrup se ale jinak stará velice dobře, neboť je má pěkně bílé bez jediného kazu.
Uniformu nosí jen tehdy, když je vyžadována. Hned poté ji zamění za šaty nebo sukně s halenkami na její věk možná až příliš elegantní. Upřednostňuje florální vzory a neštítí se ani tmavých barev. Na krku se jí houpe drobný stříbrný řetízek bez přívěsku. Levé zápěstí má přepásané nenáročnými ručičkovými hodinkami s bílým páskem. Prsteni ani nic jiného nenosí. Jen občas při náročných hodinách vytáhne kulaté brýle. Účes si občas zdobí sponkami. V oblibě má stříbřité pinetky se motivem ptáčků. Někdy si vlasy taktéž ozdobí mašlí a topřevážně, když má jeden či více copů. Voňavku zatím nepoužívá, ale její vlasy voní po meduňce a její kůže voní kokosem.

Profil - Charity Mason

30. března 2014 v 16:07
Celé jméno: Charity Brianna Mason
Přezdívky: Char, Bree
Datum narození: 13. 5. 1955
Národnost: Skotská
Krevní status: Čistokrevný

Povolání: Profesorka Lektvarů, dříve studovala hůlkovou magii
Vystudovaná kolej: Zmijozel
Hůlka:
Patron: Lenochod
Bubák: Ona jako zavržená svou rodinou

Mazlíček: Potkan jménem Žrout. Jméno dostal dle své jedinečné vlastnosti spořádat všechno, co mu přijde pod čumáček. Vzhledem k tomu, že se zabydlel v kabinetu Lektvarů, Charity už ho několikrát málem pohřbívala. I ta na něj však nikdy nedá dopustit.
Vzhled
Neřadí se zrovna k nejvyšším lidem, které byste na bradavickém hradě potkali. Spíš naopak. Hned po prváčcích (a někteří ji dokonce přerůstají) se řadí snad k nejnižším. Dorůstá totiž do chabých necelých 155 cm. Postavu má hubenou, skoro vychrtlou a těžko byste na ni hledali nějaké svaly nebo křivky. Může tudíž kapku připomínat rovné prkno. Pokožku má hodně světlou a jen těžko se opálí.
Na první pohled vás stoprocentně upoutá její obličej s jemnými rysy, rámovaný tmavými vlasy. Obličeji dominují čokoládově hnědé oči mandlovitého tvaru. Na obličeji se dále nachází jemný, ostřeji řezaný nos a plné narůžovělé rty. Její výraz je často vážný a nestává se zrovna moc často, že by se na někoho usmála. Jak už bylo zmíněno výše, obličej rámuje kštice tmavých vlasů. Ty Charity většinou nosí stažené do elegantního drdolu nebo do copu. Rozpuštěné je nemívá. O své vlasy pečuje především kouzly a lektvary, mudlovské přípravky nepoužívá.
Oblékaná chodí elegantně a na úrovni, aby dala najevo, že si je vědoma svého postavení ve společnosti a na škole. V Bradavicích ji často potkáte v profesorské garderobě, sestávající se z černých šatů a hábitu s našitým znakem Bradavic. Mimo školu chodívá v halenkách a sukních, občas i v těch šatech, které jsou většinou obyčejné, ale přesto svým způsobem elegantní. Na nohách nosí zpravidla lodičky nebo baleríny, nejčastěji černé. Když kolem Charity projdete, do nosu vás uhodí vůně květin.

0. 6 / Bodování

29. března 2014 v 21:19
Bleskovka 15

Emily MoranováNebelvír2 body
Nina SparksHavraspár10 bodů
Violet VillenevueZmijozel10 bodů
Kim Hee YoungZmijozel6 bodů

Veliké odhalení - Vyřazovačka

29. března 2014 v 21:06
Několik posledních dnů jste měli možnost každý den hlasovat v této vskutku náročné soutěži, ale vše se vyplatilo, protože vám nyní můžeme odhadlit výsledyk poměrů, které panují v bradavickém hradě.

Po chodbách a učebnách se nám tu potuluje mnoho hezkých mužů, na které je jen radost pohlédnout, že ano dámy? Někteří muži, ale své kolegy o něco převyšují. Nejkrásnějším stvořením mužského pohlaví v hradu se stal havraspárský student Alec Aylesbury! Gratulujeme. Druhé místo obsadil profesor, kterého by většina studentů označila za parchanta. No, alespoň je to zřejmě hezký parchant, pan Elias Garroway. Na bronzovém místě se umístil další student Havraspáru (co to je s tou kolejí?) pan Jorn Mellody.