Únor 2014

Pravidla famfrpálu

28. února 2014 v 19:51

Pravidla hry

1. Hráči nesmí vylétnout mimo vymezenou hrací plochu. V případě zalétnutí do autu musí hráč odevzdat camrál soupeřům.

2. Kapitán může zažádat o oddechový čas, tj. jediný okamžik hry, kdy se mohou hráči dotknout země. Pokud hra trvá více než dvanáct hodin, tak se oddechový čas může protáhnout až na dvě hodiny. Pokud po skončení oddechového času nejsou hráči na hřišti, tak je tým diskvalifikován.

3. V případě trestného střílení střelec začíná v centrálním kruhu. Všichni ostatní hráči, s výjimkou brankáře, se neúčastní.

4. Camrál je možno vytrhnout protihráči, ale je zakázáno ho chytat za jakoukoli část těla.

5. V případě zranění hráče může nastoupit náhradník nebo jiný hráč na jeho pozici. Hra pokračuje bez zraněného.

6. Během hry není povoleno používat jakákoli kouzla či hůlku.

7. Hra končí chycením Zlatonky nebo dohodnou mezi kapitány.

8. Rozhodčím hry nemůže být žádný z kolejních ředitelů v případě, že jeho kolej se hry účastní.

9. Do zápasu mohou nastoupit jen studenti zapsaní v sestavě.


Famfrpál: 1

28. února 2014 v 2:31
Dámy a pánové,

první zápas nové sezóny je tu a vy se jistě nemůžete dočkat, až se dozvíte, kdo proti sobě stane na hřišti. Budou to dva silné týmy, to vám můžeme zaručit. Tým Havraspáru proti týmu Zmijozelu! Na koho si vsadíte? Jistě už hráči nemohou dospat touhou vyšvihnout se na koště a skórovat, stejně jako diváci čekají, až si vyřvou hlasivky při povzbuzování toho správného týmu.

Zápas se bude konat na famfrpálovém hřišti 10.3. Do té doby budou upřesněna pravidla famfrpálu, která vám budou včas řečena, aby jste se mohli zeptat na to, čemu nerozumíte. Před zápasem mají týmy právo na minimálně jeden trénink, hřiště si můžete zamluvit u svého kolejního ředitele. Také do tří dnů před zápasem musí být zvolený kolejní kapitán.

0.2 / Soutěž

28. února 2014 v 2:08
Díky hojné účastni na první soutěži tu máme i soutěž druhou. Soutěží, stejně jako bleskovek, se mohou zúčastnit profesoři i studenti. Všem budou přičteny body, které se na jejich kontě mění v galeony, za které si budete moc nakoupit věci v Prasinkách nebo Londýně. Krom toho studentům se body za soutěž přičtou do soutěže kolejí o školní pohár. A připomínáme, aby jste si důkladně přečetli, co má vše soutěžní e-mail obsahovat, aby jste zbytečně nepřišli o body navíc.

Profil - Anna LaBeau

28. února 2014 v 1:55
Meno: Anna Marie LaBeau
Národnosť: francúzsko-anglická
Narodeniny: 22.5.2069
Vek: 16 rokov
Krvný status: muklovskí rodičia

Ročník: 6.
Kolej: Havraspár
Prútik:
Patronus: orol
Prízrak: diabol

Mazlíček: -

Vzhľad: 165 centimetrov vysoké, útle dievča s bystrými orieškovými očami s ľahkým nádychom zelenej. Bujné hnedé vlasy s prímesom červenej jej vo vlnách padajú na plecia a točia sa nad štíhlou šijou. Nad ňou je menšia brada a čarokrásny biely úsmev. Na pravom líčku si pri väčšej pozornosti môžete všimnúť materské znamienko a jedno väčšie má na ľavom predlaktí. Na bruchu má jazvu po operácii slepého čreva a ďalšiu má na pravom stehne po škaredom páde zo skaly, keď mala 10 rokov.

Na sv. Valentýna...

26. února 2014 v 22:48
Valentýn či Den svatého Valentýna se slaví pokaždé 14.února, jak v mudlovském, tak i kouzelnickém světě. Jedná se o tradiční den, kdy lidé vyjadřují svou lásku k sobě nevzájem, a to zejména tu romantickou lásku, tím, že pošlou valentýnské přání, květinu nebo bonboniéru.


Výsledky náboru do famfrpálového týmu

26. února 2014 v 20:55
Po zvážení všech aspektů, a taktéž zhodnocení úrovně létání od našeho ctěného profesora Marzella McKleina, jsou tu výsledky toho, jak dopadl nábor do famfrpálových kolejních týmů. V první řadě je třeba říci, že všichni přihlášení se dostali do týmu, ale ne všichni na pozice, které chtěli, protože někdy se vážně hodili na jinou pozici. Každopádně snad budete všichni spokojení a budete se snažit přispět k vítězství vašeho týmu. Pokud by jste další rok chtěli zkusit konkurz na jinou pozici, tak dveře budete mít otevřené.

A na kapitánu týmu by jste se měli domluvit mezi členy svého týmu.

Anna Marie LaBeau

26. února 2014 v 20:48


× Profil ×

× Majetek ×

× Vztahy ×

× Herní historie ×

Zhodnocení profilové situace

26. února 2014 v 13:52
Když vyplňujete registraci, tak si můžete všimnout poznámky, že do dvou týdnů od zveřejnění postavy na blogu máte čas, aby jste poslali její profil. Funguje to jako takové potvrzení registrace. Nicméně někteří s tímto úkolem trochu bojují, nám také není příjemné mazat postavy, které hrají, takže na všem se dá domluvit. Tady v tomto článku najdete přehled, jak to s kým momentálně vypadá.

Profil - Nina Sparks

26. února 2014 v 0:57

Celé jméno : Nina Anne Sparks
Datum narození : 1.9.2068
Národnost : Britská
Krevní status : Smíšená

Ročník : 6.
Kolej : Havraspár
Hůlka : Borovice s chlupem akromantule, 8 a čtvrt palce dlouhá, poddajná
Patron : Orel
Bubák : Štír

Mazlíček : -

Vzhled : Nina dorostla do výšky 170cm, její postava je štíhlá a působí i trochu křehce i přesto, že taková není. Svou výškou ani svou váhou tedy nijak nevyniká mezi svými vrstevnicemi. Na svět se dívá pronikavým pohledem, kterému vévodí její šedé oči. Barva její pokožky se přizpůsobuje danému ročnímu období, přes zimu má světlejší nádech a v letních měsících nepatrně ztmavne. Má dlouhé světlé vlasy, které většinou nosí rozpuštěné nebo v jednoduchém účesu. Pokud se vás rozhodne obdarovat jedním ze svých úsměvů všimnete si rovných, bílých zubů, tedy špičáky mají trochu špičatější podobu, takže občas se najde někdo jí nazve "upírkem", ona to ale za mínus nebere.
Nerada se pasuje do různých stylů oblékání, můžete jí potkat téměř v čemkoliv. Její kreativita nezná mezí, ale ať jí uvidíte v čemkoliv vždycky to bude vypadat dobře. Šaty si bere jen při příhodných příležitostech. Stejně tak jako se ráda výrazně maluje, má dny kdy se jí malovat nechce a tak to prostě nedělá.Když se maluje ráda používá rudé odstíny rtěnek a nikdy nezapomene zvýraznit si oči, většinou by jste jí nazvali prostě "rebelkou" ale umí se namalovat i tak, že působí křehce a sladce. Na doplňky si moc nepotrpí ikdyž sem tam po nějakém také sáhne. Extrémní období si vyžaduje extrémní kousky a tak se Nina i přes veškerý nesouhlas jejích rodičů rozhodla pro tetování no a pak hned pro další. První, které si nechala udělat je hlava lva na ukazováčku a to druhé jsou tři písmena, které symbolizují iniciály jména a má pro ní vlastní hodnotu.

Profil - Alec Aylesbury

25. února 2014 v 19:52

Celé jméno: Alexander Augustus Aylesbury
Přezdívky: Alec + někdy používá příjmení Graves
Datum narození: 18. května 2067 /Leeds, Západní Yorkshire/
Národnost: Britská
Krevní status: Kouzelnický

Kolej: Havraspár
Hůlka: Cedr s blánou z dračího srdce, 10 a čtvrt palce dlouhá, nepoddajná
Patron: Tygr
Bubák: Mrtvá Emma

Mazlíček: -

Popis: Alec na první pohled možná působí jako opuštěné štěně, které vyhodil jeho majitel ven na déšť. Měří sice něco kolem 178 centimetrů, ale má štíhlou postavu, která nějaký ten sval nabrala akorát při hraní famfrpálu. Je s podivem, že zatím na svém těle nemá žádnou zlomeninu nebo jizvu dlouhodobého charakteru.
Čtvercový tvar obličeje, který se vyznačuje širokým čelem, širšími tvářemi a ostrými rysy v obličeji by mohl u někoho působit tvrdě, u něj ne, dodává mu to správnou dávku mužnosti. Nejzajímavější částí obličeje jsou jeho oči. Jsou velké, lemované vějířkem dlouhých řas. Jejich barva je skoro neskutečná, a kdekdo by mohl tvrdit, že nosí kontaktní čočky. Tomu tak ale není. Jeho oči jsou přirozeně elektricky modré, když ho ale něco vyvede z rovnováhy, tak se zdá, že se jejich barva vytratila do šedo-modré. Většinou pod očima má nafialovělé kruhy od nevyspání. Z jeho nosu by řečtí sochaři měli radost, protože je perfektně rovný. Ústa má poměrně souměrná a plná. Co se týče jeho tmavě hnědých vlasů, tak si žijí svůj vlastní život. Nosí je zastřižené krátce, aby mu nelezly při práci do vlasů, protože učesat je, je umění. Ráno obvykle je párkrát přejede hřebenem a vetře do nich trochu gelu, aby to vypadalo, že se je alespoň pokusil usměrnit. Strniště, které je už vždy přítomné, má stejnou barvu jako jeho obočí, tedy černé.
Když zhodnotíme jeho celkový vzhled, tak není divu, že mu čarodějky v baru nechávají příjemná dýška. Navíc jeho ústní projev je bez chyb. Nekoktá, nezadrhává se, nešlape si na jazyk, naopak má velmi příjemný kultivovaný projev, kde občas místo britského akcentu zazní měkký ruský.
I přesto, že vyrůstal v kouzelnické rodině, preferuje mudlovské oblečení. Jeho šatní skříň je celkem rozmanitá, ale převládají v ní jednobarevná trička s rukávy všech délek, černé kalhoty a džíny v různých odstínech modré. V létě dlouhé kalhoty vymění za tmavé kraťase, které sahají skoro ke kolenům, na podzim vytáhne své oblíbené mikiny s kapucí, a v zimě tlustou černou péřovou bundu a teplé svetry s nejrůznějšími vzory. V Británii je schopný celý rok chodit v converskách, které vlastní hned v několika odstínech, ale doma je přece jen vymění za teplejší obuv. Nepotrpí si na zvláštní barevné kombinace a vzory, ve svém šatníku má jednoduše jednobarevné věci v odstínu, který se mi zrovna líbil, v překladu to znamená, že většina věcí je bílá, béžová nebo naopak tmavě modrá, zelená nebo černá. Na doplňky si moc nepotrpí, ale na ruce nosí dva náramky. Jeden z nich je pánský kožený s vyrytým datem narození Emmy, druhý vypadá jako pouta ze stříbra.