Profil - Siera Desmond

25. ledna 2014 v 8:55
Celé jméno: Siera Elissa Desmond
Přezdívka: Siri
Datum narození: 13. 9. 2052
Národnost: Britská
Krevní status: Smíšená

Povolání: Zástupkyně ředitele, profesora lektvarů a péče o kouzelné tvory
Kolej: Když byla studentkou, moudrý klobouk ji zařadil do Havraspáru
Hůlka: Víno, vlas víly, 14 palců dlouhá
Patron: Bílá vlčice
Bubák: Její otec

Mazlíček: Již dlouho považuje za svého mazlíčka její čtyřnohou přítelkyni. Je to kříženec psa a vlka, ale její rysy se přiklání spíše k vlkovi. To je pro všechny dosti děsivé, ale Siera ji urputně brání a stále si ji nechává v Bradavicích ve svém kabinetu. Přesto, že je to samice jí dala vystižné jméno Stín. Dokáže se rychle a neslyšně pohybovat po chodbách, a pokud najde nějaké studenty venku po večerce, odběhne a nahlásí to své paní. Studenti se jí tedy dosti děsí.

Vzhled: Na první pohled působí ihned velice přísně. Na tváři většinou nemá sladký úsměv, ale rty jí tvoří spíše jednolitá úzká linka. Proto nepůsobí na nové prváčky příliš vlídním dojmem, ale nemusí se ničeho bát. Sice na pohled vypadá možná krutě, pokud se s ní seznámíte a trochu se zapovídáte, její rysy trochu změknou a bude vám připadat mnohem milejší. Sice u ní často neuvidíte úsměv, ďolíčky či červené tváře není to až takový mrzout. Dokáže se usmívat i smát, ale jen pokud se jí chce.
Je poměrně průměrně vysoká a má opravdu žensky tvarovanou postavu. Jen se potýká s trochu většími boky, ale to je jen detail. Jinak je velmi hubená, ale ne vyzáblá. Obličej má oválného tvaru stejně jako její oči, které mají modrou až skoro vodově našedlou barvu. Její oči dodávají jejímu vzhledu ještě více na přísnosti, jelikož vypadají chladně jako led, ale i led dokáže roztát. Obočí má jako dvě úzké a perfektně udržované linky, díky nimž dokáže nasadit působivý pohled "myslíš to vážně?". Tím většinou umlčí studenty, kteří se vymlouvají, proč přišli pozdě na hodinu či proč jsou venku po večerce. Rty jak už bylo zmíněno, jsou většinou v tenké čáře a jsou velice světlé až skoro bezbarvé. Ukrývají ale rovné bílé zoubky, které když vycení, dokáže ledakomu nahnat velký strach a často z toho má legraci. Vlasy jsou platinově bílé a někdy se může zdát, že jsou až skoro do světle modré. Ve tmě jsou poměrně dost viditelné, a proto po večerech často nosí kápi, aby je zakryla. Sahají ji až do konce zad a je na ně náležitě pyšná. Svazuje si je většinou do jednoduchého culíku (viz. obrázek) nebo copu. Někdy je nosí i rozpuštěné, ale to jí někdy rozčiluje, jelikož se jí všude pletou.
Styl oblékání má poměrně staromódní. Upřednostňuje čistě ženské oblečení tudíž jen šaty a občas i sukně s nějakou halenkou. Nikdy jí neuvidíte v kalhotách, považuje to za mužský kus oděvu a striktně je odmítá. V košili jí také neuvidíte opět stejný případ jako předtím. Zbožňuje šaty, kterých má plný šatník. Jedná se o šaty většinou dlouhé až na zem. Splývavé a elegantní, které krásně vykreslí ženské křivky. Díky jejímu hrudníku si také může dovolit o něco větší výstřihy. Ráda má šaty hlavně z jemné látky a s dlouhými rozšířenými rukávy, což je ale u lektvarů někdy nepraktické, ale ona nedokáže odolat. Barevně jsou to většinou tmavé odstíny červené, zelené, černé, šedé a hlavně modré, jelikož modrou barvu zbožňuje. Na slavnosti si pak bere už opravdu večerní šaty, i když se moc neliší od těch, které nosí každodenně. Doplňky nosí velice často a bývají to hlavně roztodivné náhrdelníky a náramky. Také krásné a nápadité náušnice a prsteny. Celkově má velmi vybraný a vkusný styl oblékání.


Povaha: Siera byla v mládí velice uzavřená a tichá. Neměla moc přátel ani blízkých, nikoho komu se mohla svěřit. Ona si ale vystačila sama. Naučila se jak být šťastná i bez společnosti ostatních a schovávala se před světem. Jelikož v mládí zažila velice těžké časy, kdy ji tyranizoval její otec, začala nedůvěřovat lidem a být velice podezíravá. Byla nepřátelská, netečná, protivná a od prvního pohledu chladná a zlá.
Naštěstí až vyrostla a poznala, že život není jen utrpení a bolest, vše se zlepšilo. Byla otevřenější a milejší. Působila vlídněji a přátelsky. Jenže všechny rány se nikdy nezacelí úplně. Stále si ze své minulé povahy hodně zachovala. Snaží se to ale potlačit a být ohleduplnější a chovat se k lidem hezky. Někdy jí to však dělá problémy a proto se bojí, že by mohla někdy na studenty vybouchnout a rozčílit se. Doufá však, že se ovládne.
Není tak nepřátelská, jak se zdá, ale cestu k lidem si nachází těžce. Ovšem pokud se jí otevřete a ona vás přijme, dokáže být upřímná, milující a příjemná žena, která své přátelé podrží. Jenže všechny si k tělu nepustí, a proto moc lidí tuto její stránku zatím nepoznalo.

Rodina:
Matka: Anne Anita Desmond
Datum narození: 5.7. 2030
Krevní status: Smíšená
Povolání: Bývala lektvaroložkou
Kolej: Havraspár
Vztahy: Anne zemřela hned po porodu Siery, a proto ji Siera nikdy nepoznala.

Otec: Victor Eric Demosnd
Datum narození: 30. 1. 2028
Krevní status: Smíšený
Povolání: Kdysi pracoval jako pracovník na ministerstvu, teď však Siera neví, zda pracuje.
Kolej: Zmijozel
Vztahy: Z hlouby duše svého otce nenávidí, mlátil ji, nadával a poté ji dal do sirotčince
Pokud ví, jinou rodinu už nemá, ale možná se její otec znovu oženil a teď má nějaké nevlastní sourozence.

Historie: Narodila se v Bristolu. Její matka zemřela při porodu a tak se o ní musel starat její otec. Nebyla to zrovna jednoduchá věc. Siera jako dítě byla velice drzá, neposlušná a všemožně rebelující. Její otec to všechno ale zvládal, chodil do práce a Sieru hlídávala chůva. Jenže když bylo Sieře asi 8 let něco se zvrtlo. Otec přestával chodit do práce, začal se opíjet a ji zanedbával. Chůva už k nim nechodila a hlídal jí on sám. Jí se to ale nelíbilo, milovaný tatínek se měnil ve zrůdu z jejích nočních můr. Chodil domů opilý, zapáchající a s hroznými řečmi. Siera byla zoufalá, otec jí nadával, bil a dokonce se jí párkrát pokusil i zneužít.
Po roce, když už byl úplně na dně, se ale rozhodnul ji dát do sirotčince. Siera nevěděla co cítit. Byla sice ráda, že už není s otcem, ale zároveň ho stále uvnitř sebe měla ráda a pamatovala si ho jako usměvavého a veselého taťuldu. Zvykala si na tvrdý život v sirotčinci velmi špatně. Děti ji tam většinu času šikanovali a posmívali. Věděla, že patří jinam. Ona věděla, že její otec byl kouzelník a maminka také a neměla být mezi mudly. Jednoho dne se ale dočkala. Přišel jí dopis a ona mohla konečně odejít z toho hrozného místa. Odcházela s lehkým a radostným srdcem.
Na škole se díky její bystré hlavě dostala do Havraspáru a velice se jí tam líbilo. Neměla sice moc přátel, ale vystačila si ve společnosti knih z knihovny. Byli to pro ni vcelku šťastné roky a naučila se tam lidem více důvěřovat a poznala tam poprvé pravé přátelství, lásku a smích. Byla prefektkou Havraspáru a později i primuskou. Měla skvělé známky a byla skvělá v lektvarech. Nikdy však neuvažovala o éře učitelství.
Když odešla ze školy, pracovala jako lektvaroložka. Tato práce ji bavila, ale stále nebyla jaksi naplněná. Její práce byla jednotvárná. Přišla, uvařila pár lektvarů, odešla do prázdného bytu a jen se mazlila s její polovlčicí. Nebyla šťastná a byla sama. Nikdy si nenašla pravou lásku, ale ani po tom netoužila, jelikož se bála, že budou stejní jako její otec. Ani sama nevěděla jak, ale jednoho dne už čekala v předsále u ředitele Bradavic s dalšími pár uchazeči a chystala se na nastávající pohovor. K jejímu údivu byla přijata. Považovala to za životní šanci a hned se jí chytla. Už je na škole pět let a je i zástupkyní ředitele. Vyučuje lektvary a péči o kouzelné tvory. Konečně je doopravdy šťastna.
Má ráda:
• Příjemnou a uklidňující hudbu
• Když si může na chvíli zarelaxovat a prostě vypnout
• Máslový ležák a černé pivo
• Svojí vlčici
• Na nic se neptající a bezproblémové studenty
• Modrou barvu
• Zvířata

Nemá ráda:
• Brokolici
• Vychloubačné a sebestředné lidi
• Školní strašidlo Protivu
• Papírování
• Moc otázek
• Příliš hlasitou hudbu

Silné stránky:
• Vypočítavost
• Moudrost
• Lektvary
• Přesvědčivost

Slabé stránky:
• Nedůvěřivost
• Létání na koštěti
• Předsudky

Rozčiluje ji:
• Pokud se někdo naváží do její polovlčí společnice
• Její špatné dětství
• Když se ji někdo zeptá, zda létá na koštěti
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama