Profil - Greer Lockwood

25. ledna 2014 v 9:07

Celé jméno: Greer Ayla Lockwood
Přezdívka/y: -
Datum narození: 17. září 2070
Národnost: Britská
Krevní status: Mudlovský (ale v životě by to nepřiznala!)

Ročník: 5.
Kolej: Zmijozel
Hůlka:
Patron: Liška
Bubák: Vlkodlak

Mazlíček: -

Vzhled: Vypadá to, že Greer už své konečné výšky dosáhla a není to číslo, kterým by se zrovna mohla chlubit. Měří totiž pouhých 161 centimetrů, i když si tuto skutečnost většinou vynahrazuje minimálně pěticentimetrovými podpatky. Její postava je štíhlá a pružná, ale nepůsobí étericky nebo moc křehce, jak by si představovala. Na druhou stranu má alespoň ženské křivky a prsa velikosti B. Její pokožka nemá typicky anglickou bledost, ale i v zimě má lehký zlatavý nádech. Oválný obličej lemují kaštanově hnědé vlasy, protkané světlejšími pramínky, které ji sahají po lopatky. Obvykle je má přirozeně jemně zvlněné. Na složité účesy si nepotrpí, vlasy nechává volně rozpuštěné ozvláštněné různými čelenkami nebo podobnými ozdobami. Pod vysokým čelem má černé obočí, které si každých pár dní pečlivě vytrhává do požadovaného tvaru. Díky tomu vyniknou její velké čokoládově hnědé oči lemované vějířkem černých řas. Nos nemá ani velký ani malý, snad jen trochu širší. Rty má skoro rovnoměrné a plné. Ráda se líčí a zvýrazňuje své přednosti, i když to s make-upem nepřehání. Má ráda stíny v hnědých a zlatavých odstínech, zhušťující černé řasenky a jemně růžové rtěnky, někdy k tomu přidá i černou tužku na oči.
Co se týká oblečení, tak tam má výraznější styl než v líčení. V jakékoli roční době chodí v dlouhých šatech, které obvykle tvoří korzet, jenž zdůrazňuje její útlý pas, a dlouhou sukní. Někdy se může zdát, že vystoupila z nějakého předešlého stolení. Materiály šatů neřeší, ty mají většinou společné akorát to, že se jedná o světlé barvy, na tmavou si moc nepotrpí. Ráda však nosí doplňky, potrpí si na masivní náhrdelníky, dlouhé řetízky, prsteny s blýskavými kameny, dlouhé náušnice a podobně.


Povaha: Greerinu osobnost tvoří směsice špatných rysů osobnosti, která ji tvoří jedinečnou. Je hrdá a upřímná, většinou rychleji mluví, než myslí. Možná by neškodilo, aby se občas zamyslela, jestli její otázky nezarážejí okolí. Výhodou toho, že když už ji lidé odpoví, tak se mohou spolehnout, že jejich tajemství u ní bude v bezpečí. I když nebyla nikdo rodiči rozmazlována, tak má tendenci myslet si, že dostane vše, co chce. Většinou tuto schopnost ale uplatňuje jen na chlapce. Miluje flirtování. Moc dobře o sobě ví, že je hezká, ráda si s kluky hraje, zkouší, co pro ni udělají, a když ji přestanou bavit, tak se posune dál. Za určitých okolností je velmi sobecká a myslí na svůj osobní zisk.
Je živá a nesnáší nudu. Díky tomu většinou porušuje školní pravidla. Chce, aby se něco dělo. Je schopná pašovat alkohol z Prasinek, svádět profesory, nahá se za úplňku koupat v jezeře nebo se vydat na sebevražednou misi do Zapovězeného lesa. Je temperamentní a impulzivní. Většina lidí tvrdí, že jednoduše neskutečná, nepředvídatelná a okouzlující. Pod sebevědomím zevnějškem má ale Greer křehkou duši, která potřebuje opatrné zacházení. Po nedostatku lásky v dětství zoufale touží potom, aby ji někdo miloval a byla u něj v bezpečí.
Akademicky by měla předpoklady stát se vynikajícím studentem, protože je inteligentní, ale její lenost a nechuť dělat něco do školy ji to překazují. Má jednoduše na práci lepší věci. Dalo by se říct, že ji zaujmou alespoň praktické hodiny, takové ty teoretické jako je věštění z čísel nepřipadají v úvahu.

Rodina

Matka: Caroline Butler, pův. Turner
Datum narození: 30. června 2045
Krevní status: Mudla
Povolání: Právnička
Vztah k ní: Greer svou matku miluje, ale vyčítá ji to, jaká je, stejně jako ji nedokáže odpustit, že si vzala nového muže a založila s ním rodinu. Má pocit, že ji matka odsunula na druhou kolej.

Otec: Colin Lockwood
Datum narození: 5. května 2042
Datum úmrtí:
Krevní status: Mudla
Povolání: Historik
Vztah k němu: Greer si svého otce vlastně moc nepamatuje, kdyby neměla jeho fotografie, tak by si jeho tvář ani nevybavila. Pamatuje si spíš útržky jejich života, to jak ji vyzvedával do školky, bral na hřiště a do parku, atp.

Nevlastní otec: Christopher Butler
Datum narození: 23. ledna 2040
Krevní status: Mudla
Povolání: Právník
Vztah k němu: Greer ho nesnáší. Kdyby ovšem chtěla, tak by s ním vycházela celkem v pohodě, není to totiž špatný chlap, ale v porovnání s mrtvým tátou a odcizení od matky neuspěje.

Nevlastní sestra: Abigail Butler
Datum narození: 26. srpna 2075
Krevní status: Mudla (ale kdo ví?)
Vztah k ní: Greer na ni neskutečně žárlí, její matka ji věnuje pozornost, otec se o ni stará a všichni se obracejí na Greer s tím, že je už dost stará, aby pomohla s tímhle a tamtím zatímco Abigail je na všechno ještě moc malá.

Historie: Greer se narodila ve slunečný zářijový den v nemocnici městečka Pembroke ve Walesu. Toto místo se ji stalo na první čtyři roky domovem. Maminka Caroline a tatínek Colin měli spolu právnickou praxi, která byla celkem úspěšná. Greer navštěvovala školku, po školce s tatínkem chodila do parku nebo na hřiště, aby doma maminka připravila skvělou večeři. Vše se změnilo, když byly Greer čtyři. Tatínka srazil na přechodu opilý řidič. Matka se po krátkém zotavovacím období rozhodla, že je čas se přestěhoval do Londýna, mimo jiné k jejímu dobrému příteli Chrisovi. Až později Greer došlo, že Chris s Caroline spolu měli poměr i za života její otce, takže nebylo nic divného na tom, že k němu tak rychle přestěhovali. Zpočátku se snažila mít nového tatínka ráda, ale poté, co Caroline otěhotněla, tak se proti oběma zatvrdila. Místo toho, aby byla doma, tak navštěvovala různé kroužky. Zjistilo se, že nemá nadání na zpěv, hru na jakýkoli nástroj (na klavír vyťuká jen pár tónů), malovat taky neumí, s keramikou ji to nejde…, ukázalo se, že je vlastně dobrá akorát v tanci a baletu.
Před jedenáctými narozeninami dostala svůj dopis z Bradavic. Ani na chvíli nepochybovala, že to není vtip, ale je kouzelnice. Dodnes nedokáže pochopit, že někdo její racionálně smýšlející matku o světě kouzel opravdu přesvědčil. Už na Příčné ulici se rychle zorientovala ve světě kouzel, vděčí za to především dvěma starším zmijozelankám, jejíž rozhovor vyslechla v Děravém kotli. Pod tím vlivem nikdy nikomu neprozradila, že pochází z mudlovské rodiny, naopak tvrzení, že je ve světě kouzelníků odjakživa ji vyneslo do špice zmijozelských. Právě do Zmijozelu ji Moudrý klobouk první den v Bradavicích zařadil.
Ve škole se zorientovala poměrně rychle, zřejmě díky jejímu talentu odhadnout lidi. Zjistila, že ani ve světě magie zrovna není žádný předmět, ve kterém by hvězdně excelovala, je jednoduše ve všech předmětech průměrná, a díky tomu má uspokojivá vysvědčení.
Ráda flirtuje a projevuje zájem o chlapce. Několikrát byla přesvědčená, že je to někoho zamilovaná, ale šlo jen o přechodný cit. S nikým nechodila. V poslední době se ale zdá, že se to pravé zamilování přece jen dostavilo a to do staršího muže, od kterého by rozhodně měla držet prsty daleko.

-> Co má ráda
- být vzhůru pozdě v noci
- tanec
- chlapce
- spaní
- třešně
- plavání
- OPČM
- zábavu (většinou to znamená porušování pravidel)

-> Co nemá ráda
- vlkodlaky
- domácí úkoly
- ohňostroje
- brzká rána
- příliš chladné počasí
- nudu
- když ji někdo ignoruje
- klauny

-> Silné stránky
- ambicióznost
- tanec
- flirtování

-> Slabé stránky
- potřeba, aby ji někdo měl rád
- když se opravdu rozlobí, říká se, že se pomsta má opláce za studena, no ona to většinou nedodrží a je člověka naproti sobě schopná praštit
- létání, poprvé a naposledy seděla na koštěti na povinných hodinách
- je někdy manipulativní
- sobeckost

-> Co ji rozčiluje
- když ji někdo podceňuje
- totálně nevychované lidi, kteří žvýkají s otevřenou pusou, krkávají a plivají na veřejnosti, atp.
- když někdo přejíždí nehty přes tabuli
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama