Profil - Eurydika Goldwing

23. ledna 2014 v 18:29
Celé jméno: Eurydika Goldwing
Přezdívka: Eury
Datum narození: 6. 8. 2068
Národnost: Irská
Krevní status: Čistokrevná

Ročník: Sedmý
Kolej: Nebelvír
Hůlka:
Patron: Drak
Bubák: Chobotnice

Mazlíček: Černá norská lesní kočka jménem Artemis

Vzhled: Eurydika je překrásná mladá žena s havraními vlasy, bezchybnou světlou pletí a zelenýma, pronikavýma očima, které jsou často nalíčené obdobně silně jako plné rty, aby daly ještě víc vyniknout jejímu pohledu. Na labutí krk navazují v ladné lince štíhlá ramena, pevné paže... A útlý pas. Eurydika si zakládá na tom, aby byla nejen štíhlá, ale především aby trochu posilovala a nenechávala všechno na přírodě, takže kila díky jejímu zdravému a aktivnímu životnímu stylu odcházejí sama.
Díky svým ostře řezaným lícním kostem vypadá přísně a neohroženě. Lehce jí vystupují i klíční kosti, ale není příliš vyhublá. Pěstěné ruce znají i píli a práci, proto nenosí dlouhé nehty. Zvláštností je jizva po řezné ráně na koleni (úraz z dětství) a rozseknutý ouška levého ucha (zuřivá famfrpálová hra).
S oblibou nosí jasné i tmavé barvy i různé materiály. Nepohrdne mudlovskými šaty ani krásnými hábity z butiku madame Malkinové a když musí, dokáže elegantně chodit na vysokých podpatcích, ale raději má pohodlné tenisky. Móda je její slabůstkou - sbírá šaty i šperky pro různé příležitosti, umí se krásně namalovat a všechno dokonale sladit. Ráda se líbí, zvyšuje jí to sebevědomí.Povaha: Eurydika je pravou nebelvírskou chloubou. Je neohrožená, zbrklá, odvážná a často prostořeká. Upřímnost i přes hodně záseků považuje na nejlepší prostředek na to, jak vycházet s lidmi. Řídí se heslem "co na srdci, to na jazyku". Na první pohled vypadá vyspěleji než jiné sedmnáctileté dívky, ale to neznamená, že se nedokáže odvázat a chovat se občas srdnatě a hravě jako dítě.
Bývá náladová, takže její chování se mění i podle toho, odkud fouká vítr. S falešným lidem bude stejně přezíravě falešná, nesnáší podlézání a nenávidí aroganci, i když někdy se sama chová trošku arogantně... Ale ví o tom a snaží se to omezovat. Je hodně soutěživá a nerada prohrává. Na hodinách možná neví všechno, ale když ji něco vážně zajímá, dokáže se soustředit a předčít i ty nejlepší studenty. Jinak pro ni ale školní výsledky nejsou důležitější než přátelství. Už několikrát kvůli tomu taky lhala nebo porušila školní řád.
Snadno neodpouští chyby druhých, ale sama také nějaké má. Je netrpělivá, občas skáče do řeči. Když se nudí, okatě zírá a dívá se na hodiny. Vzteká se, když jí něco nejde, ale nevzdá se, jen přihodí hodně peprných slov. Občas potřebuje slyšet slova chvály nebo útěchy, jinak je rozmrzelá a protivná.

Rodina:
Matka - Myra Goldwing, née Tolton, 25. 6. 2048, čistokrevná, Havraspár, knihovnice v kouzelnické knihovně. Eurydika si s matkou rozumí, je pro ni jako starší sestra. Má pocit, že jí rozumí víc než otec, ale je stejně přísná a nesmlouvavá, když Eurydika vymyslí nějakou šílenost.

Otec - Elyon Goldwing, 3. 1. 2044, čistokrevný, Nebelvír, bystrozor. Eurydika k němu cítí respekt, obdiv a má ho ráda, i když mu často odmlouvá a s chutí se s ním hádá.
Eurydika je jedináček.

Historie: Eurydika se narodila v Galwayi, v Irsku. Rodina Goldwingů měla malé rodinné sídlo mezi vřesovišti, skálami a mořem, kde také Eurydika jako jedináček vyrůstala v drsném irském prostředí. Doteď má silný přízvuk i zvyk odolávat všemu, co se jí postaví do cesty. Jako malá si na skalách stokrát rozbila kolena i dlaně, když upadla, ale díky tomu dneska nebrečí, když se jí něco stane.
Jejím jediným kamarádem byl tehdy connemarský bělouš. Měla domácí vyučování, protože v Galwayi zůstala jen jedna škola a ta byla pro mudlovské děti. Myra a Elyon nechtěli riskovat, že se něco semele. První projevy kouzelnických kořenů se u Eurydiky objevily brzy. Dokázala nechat opadat listí ze stromu jediným mrknutím, nebo nechávala narůst vrbách dlouhé větve, aby se v nich mohla houpat.
Když jí přišel dopis a ona nastoupila do Bradavic, bylo pro ni těžké si zvyknout, že najednou je kolem tolik dětí. Nikdy jich pohromadě tolik neviděla a hned vyžadovala jejich pozornost. Chtěla být se všemi kamarádka, musela všechny poznat. Naučila se spoustu kouzel a taky Patronovo zaklínadlo. Když zjistila, že její patron je drak, málem z toho nadšením lezla po stropě. Našla zálibu i ve famfrpálu. Hraje za nebelvírské družstvo na pozici střelkyně a o prázdninách s chutí jezdí na koni, kterého v Bradavicích mít nemůže.
I když to nikdy nečekal, dostala se úspěšně až do sedmého ročníku. Eury by se chtěla stát bystrozorem jako její otec, takže si musí dávat záležet. Nejradši má dějiny a přeměňování, nesnáší lektvary.


-> Co má ráda:
Koktejly a chlebíčky, oslavy
Krokety a sladké jako zmrzlina a čokoláda
Malování a barvy
Koně
Famfrpál

-> Co nemá ráda:
Profesory, se kterými se nedá smlouvat
Nespravedlivost
Ryby a mořské plody

-> Silné stránky:
Vzhled, působení na lidi
Odhodlání
Kuráž

-> Slabé stránky:
Tvrdohlavost
Marnivost
Hádavost

-> Co ji rozčiluje:
Prohra
Hloupost a nechápavost jiných lidí
Nedorozumění
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama