Profil - Elias Garroway

23. ledna 2014 v 15:13
Celé jméno: Elias Nicodemus Garroway
Přezdívky: Nico, Eliáš
Datum narození: 24. 05. 2054
Národnost: Irská
Krevní status: Dvojí krve

Povolání: Ředitel zmijozelské koleje, učitel Obrany proti černé magii, původně pracoval jako lovec démonů
Kolej: Zmijozel
Hůlka: Osika s blánou z dračího srdce, 12 a půl palce dlouhá, nepoddajná
Patron: Leopard
Bubák: On sám, jako starý, zlomený a nepouživatelný muž.

Mazlíček:Elias vlastní kočku Cinnamon, i když by se jen těžko dalo říct, že je to jeho miláček. Zdá se, že ti dva se upřímně nesnášejí. Cinnanom se mu většinou plíží v patách, pozoruje, co dělá a mlčky kritizuje. Elias se ji snaží ignorovat, odhánět od sebe a vždycky, když na sebe Cinnanom přiláká pozornost, tak je rozmrzelý. Kočka je vyšší, než obyčejně kočky bývají, možná je jen přerostlá, možná je zkřížená ještě s nějakým jiným tvorem, a docela vychrtlá jakoby pár dní nedostala nažrat. Má velké safírově modré oči, které občas až moc připomínají oči lidské. Její srst má krémovou barvu s tmavě hnědou kresbou na srsti.

Vzhled: Elias si rozhodně na svou výšku stěžovat nemůže. Za svůj dosavadní život se vytáhnul do 180 centimetrů, a tedy nepatří mezi ty, co by nedosáhli na horní police, ale ani mezi ty, kteří svou výškou upoutávají výraznou pozornost, když se musí sklánět, aby prošli dveřmi. I když v mládí byl vychrtlý a kostnatý, tak dnes by to do něj už nikdo asi neřekl. Pořád si udržel štíhlou, úzkou postavu, ale přibylo mu na ní svalstvo, i když pořád nemůže dámy ohromovat vyrýsovaným pekáčem buchet na břiše. Působí spíše šlachovitě. Jeho tělo zdobí také několik jizev. Nejdelší z nich se mu táhne ze zad přes pravá žebra dopředu, další se nachází na vnitřní straně levé paže a pár menších má na nohách. Většinou jsou to pozůstatky po jeho kariéře, i když některé vypadají starší, jako jedna z menší vybledlá jizvička, kterou má zezadu na krku.
Vlasy, které mají černý odstín, a v létě je slunce vyšisuje do tmavě hnědé, má zastřižené na krátko. Nezdá se, že by si s nimi ráno lámal nějak hlavu, složitě je upravoval gelem nebo něčím podobným, spíše si je jen ráno pročísne hřebenem, aby se neřeklo. Má oválnou tvář s hranatými lícními kostmi, jejíž hlavní dominantou jsou jeho oči lemované dlouhými černými řasy. Ty mají sytou chrpově modrou barvu, jejíž odstíny se jemně mění podle jeho nálady. Pokud má náladu špatnou, tak nebezpečně potemní, naopak pokud je naladění dobře, tak se rozsvítí živými inteligentními jiskřičkami. Často oči mhouří, jakoby se snažil proniknout studentům až do duše, aby zjistil, jestli mu říkají pravdu. V tu chvíli vypadá Elias opravdu nebezpečně a ledově, a to i v případě, že se jeho rty přátelsky usmívají. Právě podle výrazu očí je dobré se u něj orientovat, protože jinak se člověk nepěkně splete. Ve chvíli, kdy se usměje nebo, jak již bylo zmíněno, mhouří oči, tak se mu kolem nich vytvoří vějířky drobných vrásek. Nos má velký, ostře řezaný zakončení malou baňkou. Rty má dost nesouměrné světle růžové barvy. Horní ret má úzký, skoro se ztrácí, ten spodní má naopak plný, koutky úst má jemně stočené nahoru, což často vypadá, jakoby měl na tváří ironický úsměv. Opravdový úsměv od srdce jde u něj vidět jen málokdy. Většinou se směje jen zdvořile, kdy vycení v úsměvu zuby a vypadá spíš, že by někoho hodlal rozcupovat na kousky. Avšak může se alespoň pochlubit rovnými a bílými zuby. Nad horním rtem, tvářích a bradě mu raší krátké strniště, které si pravidelně pečlivě zastřihává, aby působilo jako ležérní několikadenní porost. Strniště má o dva, tři odstíny světlejší barvu než jeho vlasy. Pokud na někoho promluví, tak jde slyšet poměrně silný irský přízvuk, když chce někoho trochu vytočit, tak svou angličtinu prokládá irskými výrazy.

Vždy chodí dobře upravený. Je snad nad lidské síly ho potkat ve špinavém oblečení, s mastnými vlasy nebo upoceného. Obvykle, když Eliase potkáte, tak z něj ucítíte jemnou vůni pánské kolínské, která nevypadá, že by byla zakoupena za pár liber v drogerii. V jeho skříni se najdou různé druhy oblečení od obleků navrhnutými předními návrháři až po pohodlné tepláky. Ovšem i při letmém pohledu do jeho skříně je jasné, že je fanoušek spíše tmavých a tlumených barev. Kdyby se měl zařadit do nějaké skupiny stylů, tak by se dalo říct, že chodí oblékán elegantně. Většinu času má na sobě košile, které nosí se dvěma rozepnutými knoflíky. Košil má opravdu nepřeberné množství, jsou jeho oblíbenou částí oblečení a je jedno, jestli jsou jednobarevné, proužkované a kostkované. K tomuto kousku oděvu nosívá džíny, černé, tmavě modré, světle modré, etc. Hlavně musí být pohodlné a dobře mu sedět. Většinou mají podobný střih i styl, protože nesnáší rozparky, vybledlou barvu, cvočky nebo proděravělá kolena. Taktéž ho nemůžete vidět v tričkách s potisky. Když už si vezme tričko, tak má rád jednoduchost, takže volí jednobarevná trička s výstřihem do véčka. V chladnějším počasí na něm můžete vidět vestu nebo teplejší svetr. V zimě navíc nosí černý kabát s dvouřadovým zapínáním, který mu sahá až po kolena. Pokud je moc velká zima, tak k němu zvolí černé kožené rukavice a dlouhou černo-šedou šálu. Co se týče bot, tak na něj si dává velký pozor. Tvrdí, že kvalitní body jsou základem, tudíž není výjimkou na něm vidět ručně šitou italskou práci. Na doplňky si moc nepotrpí. Většinou nosí na svých štíhlých zápěstích hodinky, no řetízky na svém krku má vždy, protože je neodkládá ani na noc. První je slabý stříbrný řetízek, na kterém má zavěšený stříbrný keltský kříž, druhý je černý, úzký proužek kůže, na kterém visí drobný kompas, třetí je opět stříbro, tentokrát silnější a na jeho konci se nachází kotva.


Povaha: V první řadě je třeba říci, že Elias má dobré srdce, i když to často neukazuje světu. Ovšem pořád jsou tu určité důvody, které zařídily, aby ho Moudrý klobouk poslal před lety právě do Zmijozelu. Bezesporu je to mazaný, charismatický a inteligentní mladý muž, který si dokáže za všech okolností odnést ze situace zdravou kůži. Ano, může se to zdát trochu sobecké, nicméně nemá na světě nikoho, pro koho by byl ochotný vše riskovat. Kdyby ovšem měl někoho, kdo si zaslouží v jeho srdci místo, tak by se dalo předpokládat, že by byl pro toho člověka ochotný riskovat. Většinu času kolem sebe vytváří auru plnou arogance a nadřazenosti, za kterou maskuje svou osamělost. Dokáže se chovat velmi chladně a odtažitě, a s jistým uspokojením sleduje, jak jeho chování od něj odhání lidi. Pokud ale jeho bariéru překonáte, tak zjistíte, že je Elias dobrým společníkem. Miluje inteligentní rozhovory, ať už se studenty nebo kolegy. Nicméně jednou z jeho velkých vad je nedostatek trpělivosti s lidmi, kteří mu nerozumí. Pokud má pocit, že na někoho takového narazil, tak do něj schválně rýpe a šťourá. Každopádně nikdy na nikoho nekřičí, pokud ho tedy opravdu nerozčílí do nepříčetnosti. Taktéž není to ten typ, který řekne pravdu za každou cenu, dokáže mlčet a lhát, když ví, že to lidem opravdu ublíží. Na to, aby byl celkově laskavější, kolem sebe potřebuje lidi, kteří ho budou mít rádi, budou ho chápat, a ne soudit, a brát takového jaký je.
Když občas usoudí, že už je moc velký mrzout, tak se u něj projeví jeho dobrá stránka. Umí být překvapivě milý, okouzlující a zábavný. Dokáže o lidi projevit starostlivost a dokonce jim podat pomocnou ruku. Pořád je ale trochu prchlivý, hodně věcí si dokáže vzít osobně, lidem dokáže sice odpustit, ale na staré křivdy nezapomíná. Změnit jeho názor na něco je těžké, nerad se mílí, a také si až moc rychle utváří názor na nové lidi, dalo by se říci, že podléhá někdy stereotypům, například že blondýna v růžovém je hloupá. Rád se čas od času baví a hraje si. Jeho charisma a vzhled často přitahuje ženy, takže se nemusí zase tolik snažit, aby je získal. Je to asi jediná věc, kterou si vezme. Nesnáší totiž, když má pocit, že něco dostal, díky něčí laskavosti a ne svou vlastní zásluhou. Věc, kterou ovšem miluje je dobrodružství a nové zážitky, už od školních let se do všeho pouští s horkou hlavou a často si díky tomu vysloužil tresty a strhnutí bodů.
Přes jeho relativní mládí přiznává, že ne pro všechny musí být Obrana proti černé magii životně důležitým předmětem v jejich školních osnovách. Každopádně nemá rád flákače, kteří se na hodinu nepřipraví či na ni ani nepřijdou. Jako učitel může být vaším dobrým přítelem nebo nejhorší noční můrou, to závisí jen na tom, jak moc jste pro něj snesitelní. Nevadí mu ani tak studenti, kteří občas vyrušují, jako ti, kteří na hodině sedí tiše jako tělo bez duše a nic nedělají. Po létech akční práce lovce démonů ho snadno unaví plácání o teoretických věcech, proto jeho rodiny mohou být únavné a chaotické. Jakmile se znudí, tak bývá rozladění, přeskakuje v látce, štěká po studentech a ne zrovna podporuje jejich praktické dovednosti mírnou kritikou. Jednoduše musíte zatnout zuby, nepouštět si jeho poznámky k tělu a makat.

Rodina
Matka: Elisha Garroway, roz. Walsh
Datum narození: 8. 3. 2032
Krevní status: Mudla
Vztahy Eliase k ní: Elias si na ni zrovna moc nepamatuje. Jeho mlhavé vzpomínky se sestávají z mazlení se v mámině náručí a zpívání ukolébavky na dobrou noc.

Otec: Caden Garroway
Datum narození: 26. 9. 2018
Krevní status: Čistokrevný
Kolej: Nebelvír
Povolání: Člen Starostolce
Vztahy Eliase k němu: Tak trochu svého otec nesnáší. Nikdy s ním doopravdy netrávil čas, a když už ona, tak mu Caden jen a jen ubližoval. Vždycky viděl Eliase jako poskrvu v jeho rodině.

Bratr: Kellen Garroway
Datum narození: 14. 8. 2048
Krevní status: Čistokrevný
Kolej: Zmijozel
Povolání: Pracovník Ústředny pro výmaz paměti
Vztahy Eliase k němu: Když byly děti, tak Elias Kellena zbožňoval, hlavně po smrti matky mu byl velkou oprou, stejně tak první rok v Bradavicích. Ve chvíli, kdy si Kellan vzal Eliasovu velkou lásku, tak vztahy mezi bratry velmi ochladly.

Bratr: Trystan Garroway
Datum narození: 15. 5. 2059
Krevní status: Čistokrevný
Kolej: Zmijozel
Povolání: Pracovník Mezinárodní kouzelnické advokátní kanceláře
Vztahy Eliase k němu: I když Trystan a Elias vyrůstali v jednom domě, tak se neznají. Jako děti byly vychováváni odděleně. Ve Zmijozelu sice měli malý prostor se poznat, ale nejsou si moc blízcí.

Sestra: Kenzie Garroway
Datum narození: 9. 2. 2065
Krevní status: Čistokrevný
Kolej: Nebelvír
Povolání: Žena v domácnosti
Vztahy Eliase k ní: S Kenzie Elias netrávil skoro žádný čas. V duchu si myslí o ní, že je hloupá a vdala se na jeho vkus moc brzy. Chová k ní velmi rozporuplné pocity, i když má pocit, že ona jeho nesnáší, stejně jako její matka.

Historie: O Cadenu Garrowayi by se dalo říct, že je to neskutečný pokrytec. Pochází z čistokrevné rodiny, která se svými názory zůstala hluboko v temném středověku, a neskrývající svou nesnášenlivost k lidem, kteří praktikují magii, aniž by měli čistě kouzelnický původ. Caden s těmito názor souhlasí, a právě proto si jako svou první ženu vybral spolužačku Noreen pocházející s kouzelnické krve. Oba chodili do stejného ročníku a do nebelvírské koleje. Znali se spolu už od prvního ročníku, takže po skončení školy se vzali. Společně se jim narodil provorozený syn Kellen. Manželství se dalo popsat jako velmi šťastné. Noreen byla ženou v domácnosti a Caden získal místo na Ministerstvu magie. Bohužel, když bylo Kellenovi šest let, tak jeho matka zemřela po rychlém průběhu nemoci. Caden v té době prožíval hluboké rozčarování. Měl perfektní ženu a v jeho dlouhodobém plánu měla své místo. Nešlo o to, že by ji snad hluboce miloval, ale byl na ni již zvyklí. Po pár měsících si začal užívat nabyté svobody, nebyl člověkem, který by byl nevěrný, a poznával nové ženy. V jednom mudlovském baru narazil na servírku Elishu, která se mu zdála velmi roztomilá. Ve svém pobláznění se s ní tajně oženil. Bohužel brzy po svatbě přišlo vystřízlivění na obou stranách. Elisha byla mladá, a řekněme poněkud naivní, dívka, která doufala, že její manželství bude jako nadýchaný růžový obláček. Po pár týdnech svatby poznala kouzelnický svět, který ji děsil k smrti, to, že její manžel ji zazlívá mudlovský původ, což ale nebylo nic proti nenávisti, kterou ji předváděla tchýně s tchánem. Vážně uvažovala o tom, že by svého manžela opustil, ale plán si rozmyslela, když se dozvěděla, že je těhotná. Právě nenarozené dítě jí dodávalo velkou útěchu. Skoro ke konci května 2054 se ji narodil syn, kterého pojmenovala Elias po svém milovaném dědečkovi. Doufala, že díky synovi se vztah mezi ní a manželem zase spraví. To se ovšem nestalo. Caden si nedokázal připustit, že by mohl mít potomka, který je napůl mudla. Elias díky tomu první roky svého života vyrůstal v péči své matky, která ho zahrnovala láskou. Stejně tak se snažila chovat ke Kellenovi. Ten většinu dne trávil se svým soukromým učitelem, večer se zpovídal otci ohledně svých pokroků a chůva ho uložila ke spánku. Ovšem když odešla, tak se do pokoje vkradla Elisha, aby mu dala trochu náklonosti. Kellen by to ovšem nikdy nepřiznal, že ji měl rád a nebyla to nejhorší náhrada za jeho matku.
Mezi třetím a čtvrtým rokem svého života přišel Elias o svou matku. Její smrt byla pojmenovaná jako nešťastná nehoda, pád ze schodů, ale Elias má dobrý důvod myslet si, že se jeho matky zbavila její tchýně. Netrvalo to totiž ani pár měsíců a podstrčila Cadenovi novou a vhodnou manželku. Cassidy byla prototyp dokonalé manželky. Měla vhodnou rodinu, dobré vychování a reprezentativní vzhled. Cadenovi se docela ulevilo, když měl po svém boku ženu, na jejíž typ byl od dětství zvyklý. Cassidy navíc brzy otěhotněla a do rodiny přivedla třetího syna, který dostal jméno Trystan. Eliasovi nastaly docela těžké časy. Kellen, ke kterému se po smrti matky upnul, odešel do Bradavic. Caden o svého prostředního syna nejevil zájem, Cassidy se starala převážně jen o sebe, takže péče o něj přešla do rukou služebnictva. Elias se stal zamlklým a samotářským dítětem, který často unikal do vysněného světa svých knih. Když mu přišel dopis z Bradavic, tak se celé rodině ulevilo. Elias měl kam uniknout a Caden jistotně věděl, že alespoň nemá za syna motáka. Stejně jako jeho starší bratr se i Elias dostal do Zmijozelu. První rok školy trávil po boku Kellena, který mu pomáhal se ve škole zabydlet a najít sebejistotu. Ukázalo se, že pro magii má přirozený cit a studium na škole ho bavilo. Zlepšoval se mílovými kroky a získal pevnou půdu pod nohama. Nevadilo mu ani, že ho další rok bratr opustil. Ve škole si našel dostatek přátel, aby většinu léta mohl trávit u nich a ne doma. Když byl ve čtvrtém ročníku, tak se do zmijozelské koleje dostal jeho další bratr Trystan, který byl pro něho ve své podstatě cizinec. V pátém ročníku se Elias začal zajímat o dívky a nedalo by se říct, že by u nich neměl úspěch. I když byl vytáhlý a vyzáblý, tak většinu holek utáhnul na své krásné oči. V šestém ročníku si jeho srdce získala o rok starší spolužačka Alethia. Měl pocit, že má v životě konečně někoho, kdo opětuje jeho city. Jaké bylo jeho překvapení, když Alethiu v létě potkal v sídle jeho rodiny, kde mu byla představena jako snoubenka Kellena. Alethia mu přesto slíbila, že si nakonec jeho bratra nevezme, ale stane se jeho ženou. Ve svatební den všem oznámil, že chce Alethii požádal o ruku sám, a že si je jistý, že ona ho neodmítne. No, odmítla. Navíc díky svému výstupu si pokazil vztah se svým starším bratrem. Zdrcený Elias se vrátil do školy, ale jeho studijní výsledky šly ke dnu. Proflámoval celé noci se svými spolužáky a s dívkami. OVCE udělal jen s odřenýma ušima. Když se v pátém ročníku rozhodoval, co by chtěl dělat, tak si zvolil kariéru bystrozora. Na tento obor se ale nedostal. Nevěděl, co si dál počnout, bylo mu jasné, že jeho otec ho vyrazí brzy z domu, tak na nic nečekal, sbalil si pár věcí a bez stopy zmizel. Nedozvěděl se ani, že jeho spolužačka Carla otěhotněla - zřejmě s ním. Pár měsíců cestoval po Evropě, než v Rumunsku poznal lovce démonů. Přijali ho do výcviku a naučili ho mnoha dovednostem. Po ukončení výcviky se znovu potuloval Evropou, vydělával si na život, že za úplatu tu a tam zbavil nějakou vesnici ohrožení od démonů, přespával po hotelech, a když měl čas, tak navštěvoval mudlovské pajzly. Vždycky se vydával za obyčejného mudlu Nica, který někdy byl začínajícím právníkem, nadaným spisovatelem či marketingovým ředitelem. Obvykle poznal milou dívku, pár nocí si s ní užil a pak zase zmizel. Dalo by se říct, že žil těžký život, často se vzpamatovával z bojů, léčil si zlomené kosti či otevřené rány. Když v jednom z bojů obdržel obzvlášť těžké zranění a jeho spolubojovník přišel o život, tak si řekl, že je čas dát na chvíli pauzu. Vrátil se do rodného Irska, aby zjistil, co zbylo z jeho rodiny. Zjistil, že prarodiče jsou naštěstí po smrti, Caden s Cassidy mají ukázkové manželství, Kellen s Alethiou mají tři krásné děti, Trystan dobrou práci na Ministerstvu, stejně jako všichni muži z rodiny, a Kenzie se vzdala a očekává prvního potomka. Díky jednomu ze starých přátel mu bylo řečeno, že v Bradavicích mají volná místa, tak se rozhodl zkusit své štěstí tady.Má rád:
- dobrou whisky
- boj
- vodu
- ostré jídlo

Nemá rád:
- svého otce
- líné studenty

Silné stránky:
- schopnost být okouzlující
- inteligence
- kouzlení

Slabé stránky:
- tvrdohlavost
- netrpělivost
- arogance
- netrpělivost

Rozčiluje ho:
- hloupost
- když ho někdo srovnává s jeho bratry nebo otcem

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama